• معاون وزیر صمت اعلام کرد:

   طرح ملی تاپ، موتور محرکه انقلاب صنعتی

   طرح ملی تاپ، موتور محرکه انقلاب صنعتی

   آیین رونمایی استانی و تشریح طرح ملی توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با حضور دکتر قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس دانشگاه گیلان، مسوولین استانی و دانشگاهی در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه انقلاب صنعتی مبتنی بر دانش و نیروی انسانی است، گفت: موتور محرک انقلاب صنعتی طرح ملی تاپ (توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) خواهد بود.

   برات قبادیان روز دوشنبه در مراسم تشریح و رونمایی استانی طرح تاپ در دانشگاه گیلان در رشت با اشاره به نیاز صنعت و دانشگاه به یکدیگر افزود: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی نگاه به درون و عبور از اقتصاد نفتی و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است.؛ از اینرو ، طرح تاپ می تواند با همکاری نخبگان و صنعت در کشور، فضای سالم کسب و کار را فراهم کند.

   وی با با ابراز نگرانی از خوب اجرا نشدن این طرح تصریح کرد: تمامی طرح های اشتغالزایی گذشته در کشور خوب بوده اما بدلیل خوب اجرا نشدن با شکست مواجه شده است.

   وی با تاکید بر اینکه اقتصاد و دانشگاه در تحقق اشتغال پایدار به هم وابسته هستند گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت صنعت و دانشگاه می‌توان زمینه اشتغال پایدار را فراهم و از بیکاری رو به رشد جلوگیری کرد.

   قبادیان با اشاره به استقبال خوب از این طرح تصریح کرد: انتظار می رفت حدود چهار هزار نفر در این طرح در کشور ثبت نام کنند اما تاکنون ۹ هزار نفر در کشور در بخش صنعت در این طرح ثبت نام کرده اند.

   وی بیان کرد: امسال پایلوت کار بود و نمی خواستیم در سطح گسترده ای کار کنیم اما با این وجود استقبال بسیار خوبی در استان هایی که این طرح معرفی شده، بوده است.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: این طرح (تاپ) را بی رحمانه نقد کنید تا هر چه بیشتر اشکالات پنهان آن دیده شود و شکست نخورد.

   وی با تاکید بر اینکه دانشگاهیان باید مسئله‌محور فعالیت کنند خاطرنشان کرد: انقلاب صنعتی مبتنی بر دانش و قوای انسانی است که موتور محرک آن طرح تاپ است.

   دکتر احمد رضی رییس دانشگاه گیلان هم در این مراسم گفت: ارتباطات خوبی بین دانشگاه گیلان و سازمان صنعت ،معدن و تجارت گیلان است .

   دکتر رضی گفت: طرح ملی تاپ در شرایط تحریم در کشور رونمایی می شود و ان شاالله در استان گیلان نیز این طرح توسعه خواهد یافت.

   وی اضافه کرد: این طرح به اصول پایه ای توجه دارد و مواردی از قبیل اساتید، دانشجویان و صنعت، نیروهای مسلح و صندوق ها و بنگاههای اقتصادی به خوبی در این طرح دیده است.

   رییس دانشگاه گیلان اظهار داشت : دانشگاه گیلان به عنوان بزرگترین دانشگاه شمال کشور اعلام آمادگی می کند که در این طرح همکاری کند و با دارا بودن دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد می تواند فعالیت های موثری انجام دهد.

   دکتر رضی تصریح کرد : اقداماتی نیز صورت گرفته و آیین نامه جهت دهی پایان نامه های دانشگاه های گیلان یکی از آیین نامه هایی است که تاثیر زیادی در فعالیت های دانشگاهی خواهد داشت و تجربیاتی خوبی نیز از R&D در دانشگاه گیلان وجود دارد .

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,388,349
تعداد بازدید امروز : 12,809
تعداد بازدید دیروز : 62,211
تعداد بازدید هفته : 294,102
تعداد بازدید این ماه : 407,852
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 21:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.