• صرفه جویی ارزی یکصد میلیون دلاری با راه اندازی نیان الکترنیک در شهرستان چناران

   وزیر صمت اعلام کرد:

   صرفه جویی ارزی یکصد میلیون دلاری با راه اندازی نیان الکترنیک در شهرستان چناران

   صرفه جویی ارزی یکصد میلیون دلاری با راه اندازی نیان الکترنیک در شهرستان چناران

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم بهره‌برداری از شرکت نیان الکترونیک در گفتگویی با خبرنگاران اعلام کرد: امسال راهبردی ترین برنامه وزارت صمت رونق تولید در کشور است که در سطوح مختلف این مهم مورد توجه و پیگیری های جدی قرار گرفته است.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: این وزارتخانه در چارچوب محورهای هفتگانه فعالیتی خود در سال جاری حفظ وضعیت موجود تولید، اشتغال و فعال سازی ظرفیت خالی واحدهای صنعتی را به صورت ویژه مورد توجه خود قرار داده است.

   وی ادامه داد: دستیابی به خودکفایی و قطع وابستگی در برخی اقلام صنعتی خاص که در زنجیره های مختلف صنعتی کشور دارای اهمیت بالایی بودند نیز در طول سال جاری با جدیت دنبال شده است.

   رحمانی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در طول امسال، توجه به برنامه نهضت ساخت داخل بوده است که در این راستا داخلی سازی قطعات و تجهیزات وارداتی در بخش های مختلف صنعتی مورد توجه قرار گرفته است.

   وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه راه اندازی شرکت نیان الکترونیک با قابلیت کاهش ارزبری بالغ بر 100 میلیون دلار در سال در زمینه سیستم های تغذیه مخابراتی و مبدل های انرژی الکتریکی در راستای برنامه نهضت ساخت داخل قلمداد می شود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: تمامی تجهیزات تولیدی در این واحد تا سال گذشته کاملا وارداتی بوده که امروز خوشبختانه به طور ۱۰۰ درصدی در این واحد تولید و به بازار مصرف کشور ارائه خواهد شد.

   رحمانی گفت: حتی اگر در صورت وجود برخی ضروریات در تامین تعدادی از قطعات و تجهیزات مورد نیاز این واحد در روند تولید از محل واردات، شرکت نیان الکترونیک گام بزرگی برای خودکفایی برداشته است.

   وی افزود: برنامه ریزی شده است تا پایان ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ میلیارد دلار از نیاز وارداتی کشور به قطعات و تجهیزات از طریق داخلی سازی تامین شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,345,593
تعداد بازدید امروز : 33,426
تعداد بازدید دیروز : 37,953
تعداد بازدید هفته : 141,560
تعداد بازدید این ماه : 541,396
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 21:01

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.