• افزایش 50 درصدی صادرات ایران به کشورهای های عضو اوراسیا/ آمار افزایشی تولید و صادرات کشور در 10 ماهه امسال

   وزیر صمت اعلام کرد:

   افزایش 50 درصدی صادرات ایران به کشورهای های عضو اوراسیا/ آمار افزایشی تولید و صادرات کشور در 10 ماهه امسال

   افزایش 50 درصدی صادرات ایران به کشورهای های عضو اوراسیا/ آمار افزایشی تولید و صادرات کشور در 10 ماهه امسال

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: طبق گزارش بانک مرکزی از ابتدای سال ۹۸ روند منفی نرخ تولید متوقف شد و آمارها مؤید این است که رشد مثبت تولید امسال تداوم یافت و دی ماه به نرخ مثبت 2.3 درصد رسیده است که این موضوع مورد تایید نخبگان و فعالان صنعتی کشور نیز است.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: علی رغم وجود محدودیت‌ها و تحریم‌ها، شرایط حاضر نشان دهنده این اصل مهم است که "ما می‌توانیم" از این شرایط عبور کنیم و با انسجام در عملکرد و همراهی همدلانه تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم.

   آمار افزایشی عموم تولیدات منتخب کالایی کشور در 10 ماهه ۹۸

   وی اضافه کرد: دشمن دنبال ایجاد دومینوی تعطیلی در واحدهای صنعتی کشور بود ولی با همت همه دست اندرکاران، صنعتگران و تولیدکنندگان کشور؛ تولیدات منتخب کالایی کشور در عموم کالاها در 10 ماهه گذشته افزایشی بوده است.

   وی افزود: در شرایط فعلی برای حفظ تولید هر کاری لازم باشد باید انجام دهیم، در این راستا حاضریم اختیارات را کاملا تفویض کنیم، هدف را نباید فراموش کنیم همه بخشنامه ها و این جلسات با اولویت تحقق این هدف باید مورد نظر قرار گیرند.

   نقشه دشمن برای القای ناامیدی در جامعه شکست خورد

   وی تصریح کرد: جنگ اقتصادی تحمیلی به کشورمان همراه با جنگ روانی است و دشمن همچنان دنبال القای ناامیدی در میان مردم است که در این راه نیز همواره با شکست مواجه می شوند.

   اکنون به تولید روزانه ۴ هزار خودرو رسیدیم

   وی در خصوص شرایط کنونی صنعت خودروی کشور گفت: با تمهیدات انجام شده تولید این صنعت به وضعیت مناسبی رسیده است و اکنون آمار تولید روزانه خودرو به بیش از ۴ هزار دستگاه رسیده است.

   ضرورت ملموس بودن اقدامات برای مردم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در خاطرنشان کرد: برای جلب حمایت حداکثری مردم که از ضروریات توسعه پایدار به شمار می آید، ملموس بودن آثار و نتایج سرمایه گذاری ها و اقدامات انجام شده در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری کشور دارای اهمیت فراوانی است و انتظار می رود این مهم به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه مسئولین وزارت صمت قرار گیرد.

   رشد صادرات کشور در 10 ماهه امسال

   رحمانی اضافه کرد: بر اساس آمارهای موجود، در 10 ماهه سال جاری صادرات کشور افزایشی بوده و به لحاظ وزنی 18 درصد رشد صادرات اتفاق افتاده است که البته در شاخص ارزش صادرات، با عنایت به تغییر مبنای محاسبات از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران و کاهش 30 درصدی پایه ارزش گذاری، حجم صادرات و ارزش آن همخوانی لازم را دارند.

   افزایش 50 درصدی صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا

   وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین خبر داد: از آبان ماه سال جاری که عضویت موقت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا پذیرفته شده است ، صادرات ما به این کشورها حدود 50 درصد افزایش یافته و با توجه به ظرفیت ۲۷ میلیارد دلاری صادرات در ردیف های تعرفه‌ای که دارای تخفیف و معافیت نسبت به کشورمان است، رقم صادرات ایران می تواند جهش فوق العاده ای داشته باشد؛ لذا ضرورت دارد بخش خصوصی با اطلاع دقیق از اقلام و کالاهای مورد نظر، روی توسعه صادرات آنها برنامه ریزی بهتر انجام داده و با لحاظ کیفیت از این فرصت نهایت بهره را ببرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,344,584
تعداد بازدید امروز : 32,417
تعداد بازدید دیروز : 37,953
تعداد بازدید هفته : 140,551
تعداد بازدید این ماه : 540,387
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 16:48

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.