• میرصالحی در مصاحبه با رادیو

   :برای حمایت از تولید، سند ملی بهره وری تدوین شده است

   :برای حمایت از تولید، سند ملی بهره وری تدوین شده است

   تدوین سند ملی بهره وری یکی از اقدامات مهم در راستای حمایت از تولید است و در برنامه توسعه پنجم و ششم گنجانده شده و بر اساس این سند، برنامه ریزی های عملیاتی صورت گرفته است.

   برنامه «گفت و گوی اقتصادی» رادیو گفت و گو با موضوع سرانجام سیاست های حمایت از تولید پس از هفت سال و با حضور مهندس میرصالحی مدیر کل مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به روی آنتن رفت.

   میرصالحی در آغاز با بیان اینکه سیاست های حمایت از تولید از سال 91 ابلاغ شده است، گفت: این سیاست ها در 23 بند ابلاغ شدند و تعدادی از این بندها به اهدافی که مد نظر داشتند تا حدودی دست یافته اند و دستگاه های اجرایی مربوطه، تلاش داشته اند این سیاست ها را در داخل کشور اجرا کنند. بخشی از این سیاست ها به دلایلی همچون فراهم نبودن ساز و کار و زیرساخت ها، به طور کامل اجرا نشده است.

   وی در ادامه اظهار داشت: در بند نخست، اشاره به بالا بردن قدرت رقابت و افزایش بهره وری عوامل تولید اشاره دارد و این موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. سال های سال است که مسئله بهره وری در کشور مورد مباحثه است و در این راستا حتی سازمان بهره وری نیز در کشور داریم.

   مدیر کل مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره راهکارهای افزایش بهره وری در کشور بیان کرد: لازمه این هدف مهم آن است که در بخش های مختلف کشور بخصوص در حوزه تولید صنعت و معدن که جزو بخش اقتصادی کشور هستند، توان تولید را افزایش دهیم. در این راستا، در سال وزارت صنعت، معدن و تجارت 12 میلیون نفر ساعت آموزش را برای بخش های صنعت، معدن و تجارت اجرا کرده است که منجر به ارتقاء مهارت کارکنان در این بخش ها شده است و طبیعتا این امر می تواند در ارتقاء بهره وری موثر باشد.

   وی اضافه کرد: تدوین سند ملی بهره وری یکی از اقدامات مهمی است که در راستای حمایت از تولید انجام شده است و در برنامه توسعه پنجم و ششم گنجانده و بر اساس این سند، برنامه ریزی های عملیاتی صورت گرفته است تا در بخش های صنعت، معدن و تجارت شاهد رشد تولید و بهره وری باشیم.

   میرصالحی تاکید کرد: اگر می خواهیم به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کنیم، باید ارتقاء بهره وری را به عنوان یکی از کلیدی ترین سیاست ها در نظر بگیریم و به نرم جهانی نزدیک شویم.

   منبع:

   http://webapp.iranseda.ir/EpgRecordArchive.aspx?VALID=TRUE&epgId=146540899&chid=29

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,635,602
تعداد بازدید امروز : 74,798
تعداد بازدید دیروز : 72,645
تعداد بازدید هفته : 208,910
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/29 20:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.