• در تنظیم بازار، همراهی مردم عاملی تعیین کننده است/ برای تداوم ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد

   وزیر صمت در جلسه شورای معاونین؛ 

   در تنظیم بازار، همراهی مردم عاملی تعیین کننده است/ برای تداوم ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد

    در تنظیم بازار، همراهی مردم عاملی تعیین کننده است/ برای تداوم ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده برای تنظیم بازار شب عید گفت: همراهی آحاد مردم در کنترل موثر بازار و حفظ آرامش آن در ایام پایانی سال کاملا تعیین کننده است و حتما باید مورد توجه قرار گیرد. 

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه تاکید کرد: همراهی و همکاری سازنده مردم به عنوان مصرف کننده کالا و یا در موقعیت عرضه کننده و تولید کننده در تنظیم بازار، از مصادیق عینی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی است.

   وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده از سوی بخش‌های مختلف وزارت صمت و همچنین سایر دستگاه های مرتبط، تدابیر خوبی برای تامین کالاهای اساسی، مایحتاج ضروری مردم و همچنین خدمات مورد نیاز برای ایام پیش رو اتخاذ شده است.

   رحمانی اضافه کرد: در بخش تامین کالا از محل تولیدات داخلی نیز اولویت با اقلام پرمصرف این ایام است و حتما سعی خواهد شد فرایند تولید به خوبی حفظ و تقویت شود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف در حفظ آرامش بازار، از جمله تجربیات موفق ما بود که باید در تنظیم بازار شب عید توجه ویژه‌ای بدان داشته باشیم.

   رحمانی تاکید کرد: برای جلب مشارکت حداکثری مردم در تنظیم بازار، باید روند اقدامات به گونه ای باشد که آثار و نتایج آن برای هموطنان ملموس باشد؛ از این جهت اجرای طرح تشدید بازرسی و برخورد با تخلفات صنفی، تولیدی و خدماتی کاملا اثرگذار است.

   در تداوم ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخلی به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد
   وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم اجرای سیاست ممنوعیت واردات کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، تصریح کرد: این وزارتخانه در این تصمیم کاملا جدی است و این ممنوعیت ها را در تقویت تولید داخل کاملا موثر می داند.

   رحمانی اضافه کرد: این رویکرد و آثار تبعی آن در خودکفایی و قطع وابستگی بارها تشریح شده و امروز به سبب شرایط خاص کشور از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است و به هیچ عنوان از این تصمیم عدول نخواهیم کرد.

   وی ادامه داد: البته همسو با این برنامه، سایر معبرهای ورودی کالا به کشور به شکل غیر قانونی و یا به تعبیری شبه قانونی نیز مورد توجه قرار گرفته است که بزودی نتایج آن مشخص خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,173,941
تعداد بازدید امروز : 17,848
تعداد بازدید دیروز : 33,112
تعداد بازدید هفته : 17,848
تعداد بازدید این ماه : 655,542
آخرین به روزرسانی : 1399/03/17 11:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.