• سرپرست معاونت امور صنایع

   سیگار به عنوان اولین محصول مشمول کد رهگیری می شود

   سیگار به عنوان اولین محصول مشمول کد رهگیری می شود

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم رونمایی از طرح رهگیری سیگار در شرکت دخانیات گفت: سیگار اولین محصولی است که کد رهگیری آن عملیاتی می‌شود‌ و اجرای این برنامه در جلوگیری از قاچاق بسیار تاثیرگذار است.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی افزود: اجرای این طرح به لحاظ کنترل واردات غیرقانونی و قاچاق سیگار به کشور اهمیت بالایی دارد و روند اجرایی آن با حمایت کامل دستگاههای مرتبط با موضوع مبارزه با قاچاق کالا همراه است.

   وی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری برای تولیدات داخلی سیگار در چند سال اخیر، اضافه کرد: تداوم قاچاق کالا به ویژه سیگار آثار متعددی از نظر اقتصادی و بهداشتی دارد .

   صادقی نیارکی با تاکید پیامدهای منفی محصولات دخانی قاچاق بدلیل عدم نظارت بر رعایت استانداردها در مقایسه با محصولات داخلی تصریح کرد: پدیده شوم قاچاق علاوه بر مشکلات بهداشتی در اشتغال پایدار صنعتی، تولیدی و حتی تجاری کشور نیز تاثیری کاملا منفی و مخرب دارد.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در قاچاق انواع سیگار به کشور فارغ ازآسیب های که به زیرساخت های تولیدی کشور آسیب می رساند، بخش عمده ای از واردات غیرقانونی نیز به صورت جعلی و غیر اصلی است که تبعات فراوانی در حوزه سلامت افراد دارد و حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

   صادقی نیارکی گفت: ما در شرایطی هستیم که در حال عبور از اقتصاد نفتی به اقتصادی مبتنی بر ارزش افزوده تولیدات صنعتی قرار داریم؛ لذا حمایت از تولید داخل و قطع قاچاق درکلیه کالاهای کشور ، اهمیت دو چندانی پیدا می کند.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از روش های موثر در کنترل پدیده قاچاق مبارزه هوشمندانه با آن در شرایط موجود است که باید مبتنی بر یک نظام سامان یافته انجام گیرد.

   صادقی نیارکی گفت طرح رهگیری سیگار یک سامانه هوشمند است و نظارت بر اصالت کالا علاوه برنهادهای مسئول بر عهده مصرف کننده است که می تواند از طریق سامانه مرتبط، در کمترین زمان استعلام لازم را انجام دهد

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,705,194
تعداد بازدید امروز : 61,016
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 278,502
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:08

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.