• سرپرست معاونت امورصنایع وزارت صمت؛

   تولید محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده به صورت مستمر پایش می شود

   تولید محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده به صورت مستمر پایش می شود

   سرپرست معاونت امورصنایع وزارت صمت از رصد و پایش مستمر وضعیت تولید محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده خبرداد و گفت: از سازمان های صمت استانی درخواست کردیم به صورت مستمر وضعیت تولید واحدهای شوینده، بهداشتی و ضدعفونی کننده را مورد پایش قرار داده و در خصوص رفع مشکلات و مسائل مرتبط به این واحدها اقدامات سریع با همکاری وزارت بهداشت و درمان در دستور کار خود قرار دهند.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی افزود: تامین مواد اولیه تولید محصولات و ملزومات بهداشتی با همکاری خود واحدهای صنعتی در بخش های مختلف در حال پیگیری جدی است.

   وی ادامه داد: تولید کنندگان این حوزه هم اکنون به صورت ظرفیت کامل در حال فعالیت بوده و هم چنین شرایطی برای صدور مجوز ۲۴ ساعته برای تبدیل خطوط تولید برخی از واحدها به تولید محصولات شوینده ایجاد شده است.

   صادقی نیارکی تصریح کرد: البته تولیدکنندگان عزیز قول مساعد داده اند مصرف مورد نیاز مردم به محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده را تامین کنند و در سریعترین زمان ممکن کمبودها برطرف شود.

   وی با تقدیر از حضور و همکاری موثر تولیدکنندگان در تامین نیاز مصرفی کشور به محصولات و ملزومات بهداشتی گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدات بهداشتی به ویژه محصولات ضدعفونی کننده، تسریع خواهد شد.

   سرپرست معاونت امور صنایع افزود: در نشست مشترکی که با تعدادی از تولیدکنندگان و روسای انجمنهای شوینده، بهداشتی و ضدعفونی کننده برگزار شد نظرات و مسائل مرتبط با این حوزه تولید مطرح شد و در همین راستا رئیس انجمن تولیدکنندگان شوینده کشور به نمایندگی از تولیدکنندگان این حوزه اطمینان داد که در تامین شوینده‌ها در کشور مشکلی نخواهیم داشت و مازاد بر مصرف کشور نیز تولید داریم و حتی شرایط برای صادرات نیز وجود دارد.

   صادقی نیارکی اضافه کرد: نماینده تولیدکنندگان کالاهای ضد عفونی نیز اعلام کرد در تامین این اقلام هیچ محدودیتی وجود ندارد و واحدهای تولید کننده نیاز مصرفی کشور را به طور کامل تامین خواهند کرد و همچنین نماینده انجمن اتانول نیز با اشاره به ذخایر کافی الکل در کشور گفت: هیچ گونه کمبودی بابت تامین وجود ندارد.

   وی ادامه داد: نماینده تولید کنندگان مواد اولیه ماسک و گان نیز اعلام نموده اند تولیدات این حوزه با آخرین فناوری های روز دنیا در سطح کشور انجام می شود و هیچ گونه مشکلی در تامین نیاز بخش بهداشتی و درمانی و همچنین عموم مردم وجود ندارد.

   اشتراک گذاری در کلوب
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,707,473
تعداد بازدید امروز : 63,295
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 280,781
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.