• وزارت بهداشت مسئول توزیع ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا است/ لیست شرکت های بازرگانی توانمند برای واردات اقلام بهداشتی به وزارت بهداشت ارائه شده است

   در جلسه شورای معاونین وزارت صمت مطرح شد؛ 

   وزارت بهداشت مسئول توزیع ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا است/ لیست شرکت های بازرگانی توانمند برای واردات اقلام بهداشتی به وزارت بهداشت ارائه شده است

   وزارت بهداشت مسئول توزیع ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا است/ لیست شرکت های بازرگانی توانمند برای واردات اقلام بهداشتی به وزارت بهداشت ارائه شده است

   در جلسه شورای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشاتی در خصوص میزان تولیدات ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا، نظارت بر روند تحویل اقلام به نمایندگان وزارت بهداشت و اقدامات انجام شده در خصوص واردات کالاهای مورد نیاز، ارائه شد و تاکید شد مسئولیت توزیع اقلام بهداشتی همچون دستکش، ماسک مواد ضدعفونی‌کننده و...، خود وزارت بهداشت و درمان است. 

   به گزارش شاتا، در این جلسه اعلام شد 130 بازرس سازمان حمایت در سطح کشور، در محل واحدهای تولید اقلام بهداشتی مستقرند و به صورت روزانه آمار تولیدات و موارد تحویلی به نمایندگان سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت جهت توزیع در مراکز مدنظر آنها را به دقت مورد رصد قرار می دهند.

   تاکید بر تامین مالی واحدهای صنعتی فعال در این حوزه، تسریع در پرداخت به موقع مطالبات واحدها از سوی شرکت های پخش معرفی شده توسط وزارت بهداشت و ضرورت اصلاح قیمت برخی از اقلام بهداشتی که قانونا در اختیار سازمان غذا و دارو است؛ از دیگر موارد مطرح شده در جلسه شورای معاونین امروز وزارت صمت بود.

   همچنین اعلام شد وزارت صمت برای سرعت بخشیدن به روند ثبت سفارش و واردات اقلام مورد نیاز، لیستی متشکل از 17 شرکت بازرگانی توانمند به ستاد مبارزه با بیماری کرونا و و بهداشت ارائه کرده و منتظر تایید نهایی آنها است.

   در این جلسه بر ضرورت تسریع در روند تحویل اقلام کالایی بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت جهت توزیع تاکید و مجموع ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده برای متخلفان بیش 120 میلیارد تومان اعلام شد.

   اجرای سیاست های حمایتی از SME ها، بنگاه های اقتصادی خرد و اصناف از دیگر موارد مطرح شده بود که معاونت های مسئول و مرتبط پیشنهادات و اهم اقدامات صورت پذیرفته را تشریح کردند و بر اهمیت اعمال نقطه نظرات تشکل ها و فعالان بخش خصوصی تصریح شد.

   بانک صنعت و معدن نیز در این جلسه، برای تامین مالی واحدهای تولیدی محصولات بهداشتی با کمترین پروسه اداری، اعلام آمادگی کرد.

   در پایان ضمن تاکید بر ظرفیت های خوب اصناف و بسیج اصناف برای همکاری در تولید ماسک تصویب شد اداره کل نساجی وزارت صمت جهت تامین مواد اولیه اقدامات مقتضی را در دستور کار قرار دهد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,636,292
تعداد بازدید امروز : 75,488
تعداد بازدید دیروز : 72,645
تعداد بازدید هفته : 209,600
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/29 20:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.