• سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

   ظرفیت بسیار مناسبی برای دوخت ماسک و تولید لباس های پروتکشن فعال شده است/ زمینه تولید روزانه 40 هزار لباس پزشکی در کشور ایجاد شده است

   ظرفیت بسیار مناسبی برای دوخت ماسک و تولید لباس های پروتکشن فعال شده است/ زمینه تولید روزانه 40 هزار لباس پزشکی در کشور ایجاد شده است


   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شرکت صنایع داتیس، تولید کننده لباس پزشکی و ماسک در گفتگو با خبرنگاران گفت: همزمان با اعلام نیاز وزارت بهداشت و درمان در خصوص ضرورت تولید و تامین اقلام بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا وزارت صمت در گام نخست همه ظرفیت‌های صنعتی کشور در این بخش را مورد بررسی قرار داده و خوشبختانه ظرفیت بسیار مناسبی در دوخت ماسک و تولید لباس های پروتکشن با قابلیت محافظت بالا و مورد تایید سازمان غذا و دارو فعال شده است.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی افزود: و با پیگیری انجام شده و اعلام همکاری مناسب بخش های مختلف صنعتی و صنفی کشور، ظرفیت های موجود کاملاً فعال شده و شاهد آن هستیم که در واحد های عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نساجی و پوشاک کشور که عمدتاً برندهای معتبر کشور به حساب می آیند؛ امکان تولید 40 هزار دست لباس پزشکی در حال مهیا شدن است.

   وی تاکید کرد: تولیدات این واحد ها دارای کیفیت بسیار مناسب و محصولات آنها صادرات محور است؛ لذا وزارت صنعت، معدن و تجارت از این واحدها درخواست کرده تا تمام توان خود را بسیج کنند و انصافاً هر یک از این واحدها نیز با جدیت و با تمام ظرفیت خود پای کار آمده اند.

   صادقی نیارکی اضافه کرد: برای پیگیری مسائل مرتبط با این حوزه، یک ستاد متمرکزی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شده و همچنین پارچه کوت شده با پلی اتیلن که نقش حفاظتی برای کادر درمانی دارد از یک مرجع واحد در اختیار کارگاه های مربوطه قرار می گیرد و تولیدات نهایی به وزارت بهداشت و درمان تحویل داده می شود.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: گام بزرگی در این بخش برداشته شده و با توجه به قیمت تمام شده این محصولات شاهد آن هستیم که این واحدها دنبال درآمدزایی خاص و یا منفعت اقتصادی از این بخش نیستند و صرفاً دستمزد کارگران را که در پایان سال و در ایام تعطیل در این واحدها مشغول به کار هستند را مورد توجه قرار داده اند.

   صادقی نیارکی ادامه داد: از همه کارگران و تولید کنندگان در صنف های مختلف تولیدی کشور به ویژه در بخش اقلام بهداشتی، مواد غذایی و سایر اقلام کالایی مورد نیاز این روزهای کشور تقدیر و تشکر ویژه دارم که با حضور پررنگ در محل کار و تلاش مضاعف خود به تامین کالاهای مربوطه کمک اساسی می کنند.

   وی تاکید کرد: در مجموع یک سازماندهی مناسب در این بخش به وجود آمده و تولید مواد اولیه، تولید کالاهای واسطه ای و محصول نهایی جهت تحویل به وزارت بهداشت، روند اصولی به خود گرفته و با توجه به هماهنگی انجام شده با سازمان غذا و دارو، همه تلاش ما بر این محور است تا این کالاها در اسرع وقت تولید و تامین شوند.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد: اولین قرارداد تولید لباس پزشکی با این روش به تعداد ۱۵ هزار عدد در روز منعقد شده و مقدمات تولید روزانه ۴۰ هزار عدد در حال آماده سازی است.

   صادقی نیارکی گفت: هم اکنون تولیدات صنعتی ماسک در سطح کشور به طور روزانه بیش از 700 هزار عدد است و با فعال سازی ظرفیتهای مشابه با همین واحدها در کارگاههای صنفی کشور و در سطح استان ها، تولیدات این بخش به رقم قابل توجهی در روز ارتقا می یابد.

   وی ادامه داد: در همین واحد صنایع داتیس به طور متوسط در روز برای تولید ۴۰۰ هزار عدد ماسک، برش شده و به واحدهای مختلف جهت دوخت ارسال می شود.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: ما در بخش ساخت ماشین آلات نیز گروه های ویژه ای را فعال کردیم و به عنوان نمونه اخیراً 2 ماشین در استان اصفهان وارد چرخه تولید شدند و قرارداد ساخت چند ماشین دیگر نیز منعقد شده و حداکثر تا 3 هفته آینده پس از تکمیل تحویل واحدهای بهره بردار می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,706,740
تعداد بازدید امروز : 62,562
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 280,048
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.