• صادقی نیارکی به رادیو اقتصاد خبرداد:

   اعلام برنامه وزارت صمت برای جهش تولید بزودی

   اعلام برنامه وزارت صمت برای جهش تولید بزودی

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه های این وزارتخانه در خصوص شعار محوری سال یعنی جهش تولید طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: سال گذشته برای تحقق شعار سال هفت محور اصلی تعریف شد که مهمترین آن تقویت ساخت داخل و رونق تولید بود.

   وی اظهار داشت: سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نامگذاری شده است.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: جهش تولید هم در کمیت و هم در کیفیت محصولات باید اتفاق بیفتد.

   وی افزود: برای مثال اگر سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن روغن نباتی در کشور تولید شده امسال این میزان تولید باید به بیش از دو میلیون تن برسد که این می شود جهش تولید به لحاظ کمی اما جهش تولید از حیث کیفی هم باید رخ دهد.

   صادقی نیارکی اظهار داشت: برای تحقق افزایش تولید به لحاظ کیفی باید از مسیر تولید محصولات با ارزش افزوده پائین تر به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر حرکت کرد.

   وی ادامه داد: تمام تلاش ها در کنار جهش تولید از حیث کمی باید معطوف به این باشد که هرچه بیشتر از خام فروشی فاصله بگیریم و به سمت تولید کالاهای با ارزش افزوده بالاتر حرکت کنیم.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اشتغال افزایی، پویایی تولید، رونق اقتصادی، ارزآوری، رونق صادرات، کاهش نرخ بیکاری و بسیاری موارد دیگر از مسیر تبدیل مواد خام به محصولات با ارزش افزوده بالاتر می گذرد.

   وی افزود: مقصود و منظور مقام معظم رهبری از نامگذاری سال به نام جهش تولید هم افزایش کمیت و هم افزایش کیفیت تولید است.

   صادقی نیارکی بیان داشت: برای افزایش تولیدات به لحاظ کمی باید تقاضای کل افزایش پیدا کند و برای اینکه تقاضای کل روند افزایشی به خود گیرد بایدقدرت خرید مردم تقویت شود.

   وی اضافه کرد: نکته اساسی در این میان بحث توسعه صادرات است حال سئوال اینکه چگونه باید این مهم را دنبال کرد.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بطورکلی در پیرامون ایران ۱۵ کشور وجود دارد که نیاز سالانه واردات این کشورها مشخص است.

   وی افزود: تلاش های جدی باید در این عرصه صورت گیرد چرا که توسعه صادرات به افزایش کمی تولیدات در داخل کمک شایان توجهی خواهد کرد.

   صادقی نیارکی اظهارداشت: ظرفیت های خوبی به لحاظ تولید از حیث نیروی انسانی، ماشین آلات منصوبه، مواد اولیه و بسیاری موارد دیگر وجود دارد.

   وی گفت: ضرورت ایجاب می کند برای جهش تولید و صادرات از ظرفیت های موجود کشور به نحو احسن استفاده شود.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای افزایش کیفیت تولید باید شرکت های دانش بنیان تقویت تا کشور به حلقه های نهایی و لبه دانش برسد و تولیدات در لبه دانش و تکنولوژی اتفاق بیفتد.

   وی افزود: تولید مبتنی بر تکنولوژی، فناوری و دانش روز موجب خلق ارزش افزوده، افزایش رقابت پذیری محصولات، بهبود عملکرد تجاری، ارزآوری، توسعه صادرات و بسیاری موارد دیگر خواهد شد.

   صادقی نیارکی ادامه داد: اگر بخواهیم در حوزه تقاضا کار کنیم حتما باید سیاست های پولی و مالی به سمتی حرکت کند که مازاد درآمد وجود داشته باشد این مازاد درآمد خودش منجر به تحریک تقاضا، خرید و جهش تولید می شود.

   وی در ادامه یادآورشد: برای توسعه صادرات باید دیپلماسی سیاسی و اقتصادی در تعامل با کشورهای منطقه ای جدیت بیشتری به خرج دهد تا بتوان تحریک تقاضا از منظر توسعه صادرات نیز شکل گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,706,777
تعداد بازدید امروز : 62,599
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 280,085
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.