• صادقی نیارکی در نشست بررسی وضعیت تولید ماسک اعلام کرد:

   پیش بینی افزایش تولید ماسک به 5 میلیون عدد در روز/ تقدیر از عملکرد زنجیره تولید ماسک از تامین کنندگان مواد اولیه تا تولیدکنندگان و صنعت ماشین سازی و تجهیزات

   پیش بینی افزایش تولید ماسک به 5 میلیون عدد در روز/ تقدیر از عملکرد زنجیره تولید ماسک از تامین کنندگان مواد اولیه تا تولیدکنندگان و صنعت ماشین سازی و تجهیزات

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت پیش بینی کرد که ظرفیت تولید ماسک به ۵ میلیون عدد در روز ارتقا یابد.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی در نشست بررسی وضعیت تولید ماسک با حضور اتحادیه ها و انجمن های تخصصی و برخی تولیدکنندگان بیان کرد: تولیدکنندگان با کار جهادی و شبانه روزی صنعت تولید ماسک را که بیشتر مختص مراکز درمانی بود به صنعتی راهبردی، پویا و رقابتی در این شرایط تبدیل کردند.

   وی در این خصوص افزود: خود اتکایی در حوزه تامین مواد اولیه( ماسک، لباس پزشکی و گان) نکته قابل توجهی بوده است که از همه تامین کنندگان تشکر دارم.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اشاره به برخی دستاوردها در این حوزه، تصریح کرد: همت جهادی فعالان عرصه تولید سبب شد تا از 160 هزار عدد تولید روزانه ماسک به بیش از یک میلیون عدد در حال حاضر برسیم و پیش بینی می شود که ظرفیت تولید ماسک به ۵ میلیون عدد در روز ارتقا یابد.

   صادقی نیارکی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت های صنعت ماشین سازی و تجهیزات در این شرایط گفت: صنعت ماشین سازی و تجهیزات در این شرایط برای تولید اقلام و کالاهای مرتبط با کرونا، توانمند و خوداتکا ظاهر شد.

   وی تصریح کرد: صنعت ماشین سازی و تجهیزات با مهندسی معکوس در مدت زمان کوتاهی برای تامین نیازها خود را با شرایط جدید وفق داد.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت همچنین یادآوری کرد: گروه های جهادی و خانگی نیز وارد عرصه تولید ماسک شدند و بخشی از نیازهای مردم را کاهش دادند.

   صادقی نیارکی در پایان گفت: زنجیره تولید ماسک از تامین کنندگان مواد اولیه تا تولیدکنندگان ماسک و صنعت ماشین سازی و تجهیزات که در میانه این زنجیره هست، در این شرایط سخت با همت و تلاش مضاعف خوش درخشیدند که از همه آنها تشکر و قدردانی می کنم.

   در این جلسه اعضای اتحادیه ها و انجمن های تخصصی و برخی تولیدکنندگان ماسک به بیان مهمترین دغدغه‌ها و مشکلات خود در خصوص تأمین مواد اولیه به خصوص پارچه و کش پرداختند و راهکارهای لازم برای رفع این مشکلات توسط مسئولین نیز ارایه شد.

   همچنین در این نشست مدیران کل دفاتر تخصصی صنایع برق الکترونیک و صنایع نساجی و پوشاک و مشاور ارشد معاونت با تبیین فرآیند تامین مواد اولیه مورد نیاز و وضعیت تولید ماسک گزارشی از اقدامات انجام شده ارایه کردند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,144,794
تعداد بازدید امروز : 43,822
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 43,822
تعداد بازدید این ماه : 443,899
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.