• بهره برداری آلومینیوم جنوب از اقدامات اساسی حوزه صنایع معدنی کشور در سال جهش تولید است

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

   بهره برداری آلومینیوم جنوب از اقدامات اساسی حوزه صنایع معدنی کشور در سال جهش تولید است

   بهره برداری آلومینیوم جنوب از اقدامات اساسی حوزه صنایع معدنی کشور در سال جهش تولید است

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از اقدامات اساسی حوزه صنایع معدنی کشور که مراحل تکمیل خود را می گذراند، توسعه صنایع آلومینیوم است و راه اندازی واحد بزرگ آلومینیوم جنوب (سالکو) در شهرستان لامرد فارس از مهمترین اقدامات در این حوزه در سال جهش تولید است.

   به گزارش شاتا، داریوش اسماعیلی افزود: پیش از این میزان تولید آلومینیوم در کشور حدود ۴۱۰ هزار تن بود که با ورود این واحد به چرخه تولید و بهره برداری رسمی از آن، حجم تولید آلومینیوم کشور به حدود 875 هزار تن خواهد رسید.

   وی اضافه کرد: افتتاح این طرح که انتهای این هفته انجام می شود، یکی از اقدامات بزرگ وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه صنعت آلومینیوم و البته تکمیل زنجیره ای فلزات اساسی در این حوزه است.

   اسماعیلی اعلام کرد: این واحد که زمینه اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم بالا و ۶ هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم می آورد در اولویت تأمین مواد اولیه در بخش معادن قرار دارد و سعی خواهیم کرد در این خصوص اقدامات موثری برای خودکفایی و قطع وابستگی انجام دهیم.

   وی در پاسخ به پرسشی در خصوص دستور ویژه رئیس جمهور برای واگذاری برخی از شرکت های دولتی توضیح داد: موارد مد نظر از طریق سازمان خصوصی سازی در حال انجام است و مقرر شده بخشی از سهام شرکت ملی مس که در اختیار دولت است در قالب برنامه خصوصی سازی واگذار شود.

   اسماعیلی تصریح کرد: از مهمترین مواردی که در حوزه معادن و صنایع معدنی برای سال جدید پیش‌بینی شده است، موضوع واگذاری معدن سنگ آهن سنگان و همه معادنی است که در اختیار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران قرار دارد و همچنین گواهی کشف هایی که در اختیار سازمان زمین شناسی میباشند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,073
تعداد بازدید امروز : 10,562
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 10,562
تعداد بازدید این ماه : 659,939
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.