• دستور رییس جمهور برای آزاد سازی 18 میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی کشور/طی 2 ماه در تولید اقلام بهداشتی به نقطه ای رسیدیم که می توانیم صادرات داشته باشیم 

   دستور رییس جمهور برای آزاد سازی 18 میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی کشور/طی 2 ماه در تولید اقلام بهداشتی به نقطه ای رسیدیم که می توانیم صادرات داشته باشیم 

   دستور رییس جمهور برای آزاد سازی 18 میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی کشور/طی 2 ماه در تولید اقلام بهداشتی به نقطه ای رسیدیم که می توانیم صادرات داشته باشیم 

   دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در جلسه با نمایندگان بخش خصوصی و صنعتگران کشور با اشاره به درخواست آزاد سازی 18 میلیون ماسک مازاد مصرف کادر درمانی و مراکز بهداشتی کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعلام موافقت وزارت بهداشت، دستور موافق خود را برای تحقق این امر صادر کرد. 

   به گزارش شاتا، رئیس جمهور تصریح کرد: در دولت از ما خواسته شد که نیازمندی‌های داخلی را تأمین کنیم و مواد ضدعفونی و لوازم بهداشتی را می‌توانیم صادر هم بکنیم.
   ما در دولت به وزیر صمتمان این اجازه را دادیم که واحدهای تولیدی که مازاد دارند تولید می‌کنند، بتوانند صادر هم بکنند.

   دکتر حسن روحانی گفت: این خیلی مهم است که ما از همان روز اولی که نیازمند بودیم تا به امروز که دو ماه بیشتر نشده است. امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که در برخی از اقلام ما قدرت صادرات هم داریم.

   وی ادامه داد: یک مقدار کمک کنیم حتی در کیت‌های تشخیص هم در آینده ممکن است نیازمندی‌های داخلی ما هم تأمین شود و صادرات هم داشته باشیم. همین امروز صبح ما داشتیم تصمیم می‌گرفتیم برای جلسه فردای کرونا برای ماسک که آیا در بعضی موارد الزامی کنیم یا نه، معاون وزیر صمت از وزیر بهداشت برای 18 میلیون ماسک اجازه گرفت که آزاد کند.

   رئیس جمهور اضافه کرد: این 18 میلیون ماسک در اختیار وزارت بهداشت و درمان بود و ما گفتیم اگر نیاز ندارید آزاد کنیم. وزیر بهداشت هم گفت نیازی نداریم. پس می‌شود قدم به قدم به جلو رفت و مشکلات را حل کرد و قدم‌های بعد هم برای صادرات قدم برداشت کما اینکه همین امروز در برخی از اقلام چنین توانی را داریم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,205,224
تعداد بازدید امروز : 1,191
تعداد بازدید دیروز : 25,492
تعداد بازدید هفته : 1,191
تعداد بازدید این ماه : 401,027
آخرین به روزرسانی : 1399/04/13 23:32

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.