• مدیریت واردات و توسعه صادرات، یکی از مهمترین محور های فعالیت وزارت صمت در سال جهش تولید/ اتفاق بی سابقه در ممنوعیت واردات 1540 ردیف کالایی در طول سال ۹۸

   معاون امور حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت تاکید کرد:

   مدیریت واردات و توسعه صادرات، یکی از مهمترین محور های فعالیت وزارت صمت در سال جهش تولید/ اتفاق بی سابقه در ممنوعیت واردات 1540 ردیف کالایی در طول سال ۹۸

   مدیریت واردات و توسعه صادرات، یکی از مهمترین محور های فعالیت وزارت صمت در سال جهش تولید/ اتفاق بی سابقه در ممنوعیت واردات 1540 ردیف کالایی در طول سال ۹۸

   معاون امور حقوقی مجلس و استانهای وزارت صمت، معدن و تجارت در گفتگو با رادیو جوان تصریح کرد: با توجه به ضرورت موجود، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیر نفتی به عنوان یکی از مهمترین محورهای فعالیت وزارت صمت در سال 99، در دستور کار است. 

   به گزارش شاتا، افشار فتح الهی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در چارچوب همین رویکرد، برنامه نهضت ساخت داخل با اولویت داخلی سازی بیش از ۱۰ میلیارد دلار انواع کالاهای وارداتی که عموما مصرفی نیز هستند را در یک بازه زمانی 3 ساله مدنظر قرار داده که در همین راستا موفق شدیم در سال 98، بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون دلار کالای وارداتی را داخلی‌سازی کنیم.

   وی اضافه کرد: از همه جوانان خوش فکر و خلاق ایرانی برای مشارکت در برنامه داخلی سازی نیازهای صنعتی و فناورانه دعوت می‌کنیم و با توجه به توفیقات به دست آمده در قالب این برنامه در طول سال گذشته، امسال نیز برای تحقق اهداف جهش تولید با تمام قوا از آنها حمایت می کنیم.

   فتح الهی تصریح کرد: هر کالای وارداتی که مشابه آن در داخل کشور تولید شود مشمول ممنوعیت و محدودیت واردات خواهد شد؛ همچنان که سال 98 واردات بیش از یک هزار 540 قلم ردیف کالایی ممنوع شد و امسال نیز متناسب با تولیدات بومی، روند ممنوعیت و محدودیت ها تداوم خواهد داشت.

   معاون امور حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت گفت: طبق هدفگذاری انجام شده، این برنامه در سایه همت تولیدکنندگان و همراهی مردم عزیز کشورمان با جدیت تمام دنبال می شود و درصددیم در سال 99 نیز، ظرفیت داخلی سازی بیش از 3 میلیارد و 300 میلیون دلار دیگر را فرآهم آوریم که به تبع آن کاهش واردات و کاهش ارزبری نیز محقق می شود.

   فتح الهی افزود: برنامه ساخت داخل و مدیریت واردات، تاثیر فراوانی در ایجاد و تثبیت اشتغال جوانان، ایجاد ارزش افزوده و همچنین مانعی در برابر خروج ارز از کشور دارد.

   وی ادامه داد: مهمترین بازخورد برنامه ساخت داخل، خروج رقیب خارجی از بازار داخلی کشور ما است که در عمل می تواند در کنار سایر ابزارهای حمایتی، به یک شاخص تعیین کننده در تحرک و فعالیت بیشتر صنایع کشورمان تبدیل شود.

   فتح الهی گفت: وزارت صمت بر این عهد خود استوار است که هر کالایی به میزان کافی در کشور تولید شود، جلوی واردات آن گرفته می شود؛ این فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان ما است تا در بازار داخل و حتی در عرصه صادرات توانمندی های خود را عرضه کنند، البته این رویکرد تولید ملی را اقتصادی تر و انگیزه سرمایه گذاری در بخش تولید را نیز تقویت می نماید.

   وی تاکید کرد: یکی از الزامات اصلی جهش تولید، مدیریت واردات و افزایش تولیدات صادرات محور است و ما باید تلاش خود را معطوف به این موضوع کنیم تا تهدیدات ناشی از تحریم ها را به فرصت های جدید تولیدی و صادراتی تبدیل کنیم.

   معاون امور حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان تصریح کرد: ممنوعیت واردات 1540 ردیف کالایی در طول یک سال از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، کاملاً بی سابقه بوده و این در سایه توجه به تولید داخل شکل گرفته است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,205,320
تعداد بازدید امروز : 1,287
تعداد بازدید دیروز : 25,492
تعداد بازدید هفته : 1,287
تعداد بازدید این ماه : 401,123
آخرین به روزرسانی : 1399/04/13 23:32

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.