• سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت دراولین نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع

   پنج اولویت مهم معاونت امورصنایع در سال جهش تولید/ تداوم نهضت ساخت داخل بابرگزاری میزهای تخصصی و مدیریت واردات

   پنج اولویت مهم معاونت امورصنایع در سال جهش تولید/ تداوم نهضت ساخت داخل بابرگزاری میزهای تخصصی و مدیریت واردات

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت دراولین نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع در سال 99 با تشریح مهمترین برنامه های وزارت صمت در سال جهش تولید، از پیگیری پنج برنامه راهبردی در بخش صنعت خبرداد.

   مهدی صادقی نیارکی در این نشست که با حضور مدیران کل دفاتر تخصصی و نمایندگانی از معاونت طرح وبرنامه برگزارشد، با نگاهی به اولویت های وزارت صمت در سال 99 گفت:در سالجاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است پنج محور اساسی توسعه وتعمیق ساخت داخل در قالب پروژه نهضت ساخت داخل، تحریک تقاضای کالاهای پرمصرف نظیر لوازم خانگی ، توسعه صنعت نساجی با محوریت مدیریت واردات و ترغیب مصرف کنندگان ایرانی خرید کالاهای داخلی ، فعالسازی ظرفیت های خالی و تکمیل زنجیره ارزش محصولات دارای توجیه اقتصادی در بخش صنعت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت تشکیل شورای راهبری میزهای تخصصی ساخت داخل و نظارت بر مدیریت واردات در بخش های مختلف صنعتی را از جمله مهمترین برنامه های امسال در بخش توسعه وتعمیق ساخت داخل برشمرد و افزود: پروژه نهضت ساخت داخل با دو رویکرد در کشور مورد پیگیری قرار گرفت و در سال گذشته دستاوردهای خوبی برای صنعت بهمراه داشت که این سیاست راهبردی در سال جاری با جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

   صادقی نیارکی داخلی سازی را در دو بخش عنوان کرد و افزود: این سیاست هم از طریق توسعه عمق ساخت داخل در قطعات و تجهیزات و هم از طریق مدیریت واردات، برای کشور کاهش ارزبری به ارمغان می آورد .

   وی همچنین تحریک تقاضا برای کالاهای پر مصرف نظیر لوازم خانگی را از دیگر برنامه راهبردی در بخش صنعت توصیف کرد وافزود: مقررشد زیر بخش های این برنامه راهبردی توسط دفتر تخصصی صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی و تشکل های تخصصی با اولویت ترغیب مصرف کنندگان به خرید محصولات ایرانی مورد اجرایی قرار گیرد.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت همچنین توسعه صنعت نساجی را از دیگر برنامه های راهبردی بخش صنعت برشمرد وافزود: توسعه صنعت پوشاک به عنوان یکی از مهمترین برنامه های تحت پوشش صنعت نساجی با همکاری تشکل های صنعتی در دستور کار قرار گرفته است که در صورت تامین نقدینگی و سرمایه در گردش مورد نیاز این برنامه راهبردی اجرایی خواهد شد.

   صادقی نیارکی فعالسازی ظرفیت های خالی و تکمیل زنجیره ارزش را از دیگر برنامه های معاونت امور صنایع اعلام کرد و گفت: این دو برنامه نیز در بخش های مختلف صنعتی که دارای توجیه فنی و اقتصادی هستند پس از بررسی های کارشناسی و مطالعاتی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی واعلام نظر کارشناسی اجرایی خواهد شد.

   گفتنی است،در این نشست همچنین از تلاش های عباس هاشمی مدیرکل سابق دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی نیز تقدیر شد.

   مهدی صادقی نیارکی با اهدای لوح تقدیر از زحمات این مدیر باسابقه صنعتی که دارای کارنامه درخشانی درتوسعه صنایع فلزی است، قدردانی کرد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,133,416
تعداد بازدید امروز : 32,444
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 32,444
تعداد بازدید این ماه : 432,521
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 13:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.