• معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت

   30 میلیون عدد ماسک سه لایه وارد شد

    30 میلیون عدد ماسک سه لایه وارد شد

   معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت گفت: با تدبیر ویژه وزیر صمت و انجام کار شبانه روزی شرمنده مردم عزیزمان برای تأمین کالاها و اقلام مورد نیازشان در شرایط سخت کشور نشدیم.

   معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت گفت: با تدبیر ویژه وزیر صمت و انجام کار شبانه روزی شرمنده مردم عزیزمان برای تأمین کالاها و اقلام مورد نیازشان در شرایط سخت کشور نشدیم.

   عباس قبادی در جلسه دکتر اسحاق جهانگیری با وزیر، معاونین و مدیران وزارت صمت که در محل این وزارتخانه برگزار شد، در خصوص برگزاری جلسات تنظیم بازار بیان کرد: جلسات تنظیم بازار در سال 1398 به صورت منظم و با حضور اکثریت اعضا و حتی به صورت ویژه در ایام خاص از سال نیز برگزار شد.

   وی اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و شیوع کرونا را دو شوک در حوزه تنظیم بازار دانست و افزود: برای هر دو موضوع تنظیم بازار و نظارت و کنترل آن و ایجاد آرامش در بازار را برای اطمینان بخشی به مردم عزیزمان در دستور کار قرار دادیم و به حمدالله اقدامات خوبی نیز با هماهنگی همه دستگاه های ذیربط در امر تنظیم بازار انجام شد.

   معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص مجموعه اقدامات انجام شده پس از شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: در رابطه با مدیریت این موضوع 4 معاون وزیر صمت بصورت 24 ساعته در حال رصد و مدیریت کار هستند و امورات را با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جلو می برند.

   قبادی در ادامه نوسانات ارزی و تحریم ها را همواره به عنوان دو چالش در تنظیم بازار و قیمت ها دانست و گفت: در جلسات تنظیم بازار سال گذشته این دو موضوع مهم را همواره در دستور کار برای اتخاذ تصمیم‌های لازم داشتیم.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه با اعلام اینکه 52 میلیون تن کالاهای اساسی مورد نیاز کشور بوده است، بیان کرد: تأمین 27 میلیون تن آن از طریق داخل کشور انجام و 25 میلیون تن نیز واردات شد.

   معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت در این خصوص یادآوری کرد: از مجموع 25 میلیون تن واردات حدود 23.2 میلیون تن وارد کشور شده است و بیش از یک میلیون تن دیگر در بنادر منتظر تخصیص ارز لازم است.

   30 میلیون عدد ماسک سه لایه را واردات کردیم

   قبادی همچنین با اعلام برخی آمارها در خصوص تأمین و تولید اقلام مرتبط با کرونا بیان کرد: حدود 30 میلیون عدد ماسک سه لایه را واردات کردیم و واردات ماسک N95 نیز 3 میلیون قطعه بوده است و این حجم از واردات در شرایطی انجام شده که کشورهای دنیا به سبب شیوع کرونا از فروش این اقلام خودداری می کنند.

   وی اضافه کرد: اولین محموله ماسک وارداتی 28 اسفندماه 98 وارد فرودگاه امام خمینی(ره ) شده است.

   معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت در بخش دیگری از سخنان خود به برخی برنامه های سال 99 تنظیم بازار اشاره داشت و افزود: پیش بینی مقدار کالاها و اقلام اساسی مورد نیاز مردم برای تهیه از محل داخلی و تأمین کسری از راه واردات و همچنین رصد و نظارت بر توزیع کالاهای وارداتی با ارز 4200 را دنبال می کنیم.

   برای تأمین کالاهای مورد نیاز مردم شرمنده نشدیم

   قبادی همچنین گفت: تأمین کالاها و مایحتاج عمومی مردم در ماه مبارک رمضان نیز در دستور کار است که از مدتها قبل برنامه ریزی های لازم برای آن انجام شده است.

   وی در پایان تصریح کرد: با تدبیر ویژه وزیر صمت و انجام کار شبانه روزی از شرایط سخت چه پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و چه در زمان شیوع کرونا عبور کردیم و به حمد و قوه الهی شرمنده مردم عزیزمان برای تأمین کالاها و اقلام مورد نیازشان نشدیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,892,639
تعداد بازدید امروز : 38,931
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 219,701
تعداد بازدید این ماه : 1,423,034
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.