• معادن بزرگ مقیاس حمایت می شوند/ استخراج روزانه یک میلیون و 200 هزارتن مواد معدنی

   معادن بزرگ مقیاس حمایت می شوند/ استخراج روزانه یک میلیون و 200 هزارتن مواد معدنی

   معادن بزرگ مقیاس حمایت می شوند/ استخراج روزانه یک میلیون و 200 هزارتن مواد معدنی

   معاون امور معادن و صنایع معدنی گفت: در کشورما برخلاف کشورهای توسعه یافته که دارای معادن وذخایر قابل توجه مواد معدنی و بطورعمده « بزرگ مقیاس بوده »؛ متاسفانه کوچک مقیاس می باشد.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ " جعفر سرقینی " با بیان این مطلب ، افزود : توجه معدنکاران باید به سمت معادن بزرگ مقیاس برود و ما نیز در قبال آن امتیازات خاصی قائل می شویم
   وی گفت:امتیازات یاد شده از معافیت های مالیاتی،اعمال تخفیف در پرداخت حقوق دولتی معادن، تمدید مهلت برداشت مواد معدنی طبق قرارداد ، کمک به انجام صادرات آنان و غیره می تواند در نظر گرفته شود.
   به گفته سرقینی ؛ تعریف "معادن بزرگ" و اینکه اصولا چه معادنی "بزرگ" هستند هنوز به طور مشخص در قانون معادن گنجانده نشده است؛ در واقع تعریف "معادن بزرگ" یکی از ابهامات بخش معدن کشور است که با تجزیه و تحلیل اعضای شورای عالی معادن این مهم بزودی انجام می پذیرد.
   دبیر شورای عالی معادن تصریح کرد : تخمین میزان ذخیره احتمالی و قطعی مواد معدنی موجود در معادن؛ عیار معدن، توجه به نظام عرضه وتقاضا و بورس مواد معدنی مورد نیاز از مباحثی که در تعریف نهایی معادن بزرگ مقیاس می بایست لحاظ شود.
   معاون امور معادن و صنایع معدنی با اشاره به اینکه هیچ نوع منع قانونی برای ورود بخش خصوصی به معادن بزرگ مقیاس در کشور وجود ندارد، افزود : آغازفعالیت بخش خصوصی در معادن بزرگ مقیاس همچنین توجه خاص به این نوع معادن به جای معادن کوچک مقیاس می تواند مدیریت علمی را در معادن کشور حاکم ساخته و از وقوع بحرانهای طبیعی و ریسکهای اقتصادی آنان را ایمن سازد.
   سرقینی با بیان اینکه بطور متوسط روزانه یک میلیون و هزارتن استخراج مواد معدنی در کشور رخ می دهد، افزود : کشورمان از ذخائر و پتانسیل های معدنی فراوانی برخوردار است که باید به بهترین روش مورد بهره برداری قرار گیرد.
    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,619,863
تعداد بازدید امروز : 23,634
تعداد بازدید دیروز : 39,032
تعداد بازدید هفته : 276,239
تعداد بازدید این ماه : 150,257
آخرین به روزرسانی : 1399/07/04 12:20

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.