• اولین نشست سیاستگذاری و بررسی دستاوردهای جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) در سال 99

   اولین نشست سیاستگذاری و بررسی دستاوردهای جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) در سال 99

   با حضور دست اندرکاران اصلی این رویداد ملی، در محل معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت برگزار گردید.

   جشنواره ملی حاتم ( حمایت از تولید ملی ) به عنوان رویدادی صنعتی و اقتصادی با محوریت شناسایی و معرفی توانمندی ­های بالقوه و بالفعل حوزه تولید کشور در سال های اخیر توانسته است با همراهی و همکاری تمامی بازیگران این عرصه، به برندی موفق و موثر در میان فعالان اقتصادی کشور تیدیل گردد.

   به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی، این رویداد ملی در دومین دوره به همت موسسه مطالعات خلیج فارس با همکاری مجلس شورای اسلامی، معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت ، دفتر حمایت از مالکیت صنعتی این وزارتخانه و دانشگاه صنایع و معادن ایران و با حضور واحدهای نمونه اقتصادی کشور در تاریخ هشتم بهمن ماه 1398 حول محور ایجاد، تثبیت و توسعه برندهای شایسته ملی در محل مرکز همایش های صدا و سیما برگزار گردید.

   از آنجا که هدف این رویداد ایجاد آثار مثبت اقتصادی در زنجیره ارزش تولید ملی و بررسی و آسیب­شناسی مواردی است که در مسیر تحقق رونق و جهش تولید قرار دارد، روز چهارشنبه مورخ 24 اردیبهشت ماه نشستی مشترک با حضور اعضای اصلی شورای سیاستگذاری این جشنواره در محل دفتر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.

   جلسه با رعایت پروتکل­های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی کورونا و با صحبت­های جناب آقای دکتر امینی معاون اجرایی دانشگاه صنایع و معادن ایران برگزار شد و ایشان در صحبت­های خود به دستاوردهای معاونت آموزش، پزوهش و فناوری وزارتخانه در طرح ملی تاپ (توانمندسازی تولید و اشتغال پایدار) و نیز بومی سازی محصولات و صنایع با بالاترین میزان ارز بری اشاره نمودند و موفقیت­هایی که در این مهم در سال 98 در راستای رونق تولید محقق شده است را عنوان کردند..

   وی در ادامه به دو راهبرد اصلی جشنواره ملی حاتم در سال 99 پرداخت که در مسیر اول مقرر شده است، جشنواره بر شناسایی پروژه های موفق ملی در راستای تولیدات با ارزش افزوده بالا متمرکز و نسبت به معرفی ظرفیت های توسعه کشور که مانع خروج ارز و یا باعث ورود ارز به کشور می­گردند در قالب جشنواره و نمایشگاه بپردازد و در مسیر دوم تولید برنامه تلویزیونی با محوریت بررسی موانع تولید رقابت پذیر در دستور کار وزارت صمت، دانشگاه صنایع و معادن و موسسه مطالعات خلیج فارس قرار گیرد.

   در ادامه جناب آقای دکتر قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت با تایید راهبرد اعلام شده، بر آسیب شناسی مسیر حرکت جشنواره ملی حاتم در سال های اخیر اشاره نمودند و تاکید کردند تصحیح مسیر این حرکت ملی از ابتدای آغاز به کار آن باعث شد که در طول ادوار بر قدرت و آثار مثبت آن افزوده شود و حضور دانشگاه به عنوان رکن سیاستگذاری علمی این حرکت ملی سبب گردید تا رویکرد علمی آن نیز تقویت و بر غنای آن افزوده شود.

   دکتر قبادیان بر اهمیت حرکت­های صحیح در تشویق و یا ترغیب بنگاه های اقتصادی تاکید نمودند و لزوم حمایت های علمی و کارشناسی در مسیر تحقق جهش تولید را مورد اشاره قرار دادند.

   مهندس علیرضا محجوب رییس شورای سیاستگذاری این رویداد ملی با تایید اقدامات موثر معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صمت در تثبیت برندهای ملی و معرفی ظرفیت­های دارایی های نامشهود بنگاه های اقتصادی و با اشاره به رونق بورس به واسطه حضور بی سابقه مردم به تحلیل آثار مثبت این حرکت پرداخت.

   نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد حضور مردم در بورس این حرکت را یکی از مهمترین رویدادهای سال های اخیر کشور نامید؛ چرا که در سال های اخیر همواره بزرگترین دغدغه و چالش پیش روی بنگاه های اقتصادی کشور موضوع تامین نقدینگی بوده و شاید مهمترین اتفاق پس از ورود سرمایه­های مردمی بی نیازی این بنگاه ها از بانک ها و تامین سرمایه های گران قیمت باشد و بتواند موهبتی برای تولید کشور باشد.

   محجوب حرکت هایی که در مسیر جشنواره ملی حاتم توسط دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صمت در سال های اخیر اتفاق افتاد را یکی از عوامل موثر در مسیر تحقق اقیال مردمی به بورس خواند و گفت حضور مردم در فرابورس بیش از هر عاملی از اعتماد آن ها به برندهای ملی نشات گرفته است؛ که تمامی بازیگرانی که این مهم را تشویق نموده اند که در این امر مهم قابل تقدیرند.

   در ادامه جلسه مهندس سید مهدی میرصالحی مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صمت ضمن تایید اقدامات موثر موسسه مطالعات خلیج فارس در سال های اخیر، پیوستن دانشگاه صنایع و معادن ایران به این حرکت ملی را ستود و گزارشی از اقدامات این دفتر در خصوص موضوع ارزش گذاری دارایی های نامشهود در واگذاری ها و ایجاد ساز و کارهای اداری و ارائه لایحه های مرتبط به دولت را ارائه نمود.

   در پایان پوریا قلیخان مدیرعامل موسسه مطالعات خلیج فارس و دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره ملی حاتم با قدردانی از تمامی دست اندرکاران این رویداد ملی بر تلاش مجموعه ستاد اجرایی این رویداد در برگزاری موفق آن در ادوار پیش رو تاکید کرد و با تایید نظرات اعضای شورای سیاستگذاری، راهبرد و سیاست اصلی دبیرخانه را گام های رو به جلو در هر دوره جشنواره دانست.

   از جمله دیگر حاضرین در این نشست: جناب آقای حسین سلطان محمدی مشاور رسانه­ای معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت متبوع، جناب آقای سید قاسم کشفی کارشناس دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صمت، دکتر هادی زادسر سرپرست مدیر فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنایع و معادن ایران و میهمانان دیگر حضور داشتند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,706,759
تعداد بازدید امروز : 62,581
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 280,067
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.