• معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی در جلسه با تشکل های بخش خصوصی فارس

   توپ مشکلات در زمین مسئولان است نه معدنکاران/تمام قد برای رفع مسائل آن ها ایستاده ایم/ در تلاشیم وظایف را از مرکز به سمت استان ها سوق دهیم/ معادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می پیوندد

   توپ مشکلات در زمین مسئولان است نه معدنکاران/تمام قد برای رفع مسائل آن ها ایستاده ایم/ در تلاشیم وظایف را از مرکز به سمت استان ها سوق دهیم/ معادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می پیوندد

   «دکتر داریوش اسماعیلی» با بیان این که ما تمام قد برای رفع مشکلات معدنکاران ایستاده ایم، گفت: توپ مشکلات در زمین مسئولان می باشد نه معدنکاران؛ آن ها هر مشکلی دارند آن را به صورت مکتوب در اختیار سازمان صمت فارس قرار دهند تا در عرض حداکثر یک ماه به آن رسیدگی کنیم.

   معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت در جلسه با تشکل های بخش خصوصی فارس با بیان این که امسال تعدا زیادی ازمعادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می پیوندد، گفت:تعداد معادن کشور بیش از 10 هزار معدن می باشد که حدود 4400 فقره از این معادن غیر فعال است.در سال جاری قصد داریم که برنامه های ویژه ای درراستای تحقق «جهش تولید» در بخش معادن وصنایع معدنی کشور و استان فارس به اجرا درآوریم. البته برنامه فعال شدن 1000 معدن غیر فعال یعنی حدود 25 درصد را در کشور نیز در دستور کار می باشد.

   توپ مشکلات در زمین مسئولان است نه معدنکاران/تمام قد برای رفع مسائل آن ها ایستاده ایم/ در تلاشیم وظایف را از مرکز به سمت استان ها سوق دهیم/ معادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می پیوندد

   اگر معدنکاران با مردم محلی همکاری نکنند کارشان انجام نمی شود
   وی با تاکید بر ایجاد تعادل و هماهنگی در توزیع انرژی و سوخت بیان کرد: متاسفانه در بحث سوخت یک معدن استفاده 5 برابری داشته و دیگری اصلا مصرفی نداشته،باید در سال جهش تولید همه دست در دست یکدیگر دهیم تا شعار سال محقق شود.دکتر اسماعیلی افزود:طبق سیاست های کلان در تلاش هستیم، وظایف را از مرکز به سمت استان ها در اتاق بازرگانی، معادن، صمت و دیگر دستگاه ها سوق دهیم که البته منتظر ابلاغ آن از سوی مقامات بالادستی هستیم.
   وی با اشاره به این که تعدادی از بخش نامه ها برای همکاران مشکل ساز شده است،توضیح داد: 300 بخش نامه درحوزه های مختلف به معاونت معرفی شده و در حال حاضر برای بررسی آن یک کارگروه تشکیل داده ایم اما به طور کلی نه به راهنمایی بلکه تکیه بر قانون داریم و در تلاش هستیم تا 15 خرداد هیچ پرونده ای وجود نداشته باشد.

   این مقام مسئول با بیان این که توپ مشکلات در زمین مسئولان می باشد، ادامه داد:توپ این مسائل در زمین معدنکاران نیست اما با این حال اگر آن ها با مردم محلی همکاری نکنند کارشان انجام نمی شود.

   داریوش اسماعیلی در جمع فعالان معادن استان فارس، در خصوص خام فروشی تاکید کرد: خام فروشی مواد معدنی در کشور و در استان فارس در حال کنترل بوده است و بر اساس قوانین توانسته‌ایم با استفاده از ظرفیت‌های استان و کشور به دهمین تولید کننده آلومینیوم در جهان تبدیل شویم.

   او ادامه داد: تبدیل ارزش افزوده مواد معدنی در کشور و برطرف کردن نیاز صنایع داخلی از جمله سیاست گذاری‌های داخلی وزارتخانه صمت است.

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اختصاص سه هزار میلیارد تسهیلات به بخش معدن در راستای حمایت از این بخش خبر داد.

   او در ادامه، گفت: استان کرمان دارای ظرفیت‌های مختلفی در زمینه تولید سنگ‌های تزئینی دارد و اگر سرمایه گذاران به دنبال ایجاد ارزش افزوده در این بخش هستند باید با برنامه ریزی نسبت به ایجاد صنایع تبدیلی در فارس اقدام کنند.

   اسماعیلی افزود: یکی از سیاست‌های وزارت خانه این است که نسبت به ایجاد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف بخصوص سنگ‌های تزئینی اقدام کند از این رو در تلاش است تا نسبت به جذب سرمایه گذار در این بخش اقدام کند.

   او در خصوص سیاست‌های کلان وزارت صمت نیز اظهار کرد: اولین سیاست گذاری ارائه اختیارات به مراکز استان‌ها است که این مهم در حال برنامه ریزی است و در تلاش هستیم تا با توجه به اجرای مقررات نسبت به تخصیص این اختیارات به مراکز استان‌ها اقدام کنیم.

   اسماعیلی اضافه کرد: اختیاراتی که قرار است به مراکز استان‌ها اختصاص داده شود در حال احیا شدن بوده و قرار است این اختیارات به زودی ابلاغ شود.

   معاون وزیر صمت افزود: طرح کاداستر یا هوشمند سازی اراضی مورد بهره برداری قرار گرفته پیشتر در کشور اجرا شد که این طرح تنها ١۵ درصد از ظرفیت آن در کشور مورد استفاده قرار گرفت و مقرر شده تا به زودی نسبت به افزایش سهم این طرح در کشور اقدامات بنیادینی انجام شود.

   اسماعیلی افزود: بخشنامه‌های مختلف نه تنها برای بهره برداران بلکه برای وزارت خانه نیز مشکل ایجاد کرده است و از ابتدای امسال کارگروه مجزایی نسبت به بررسی بخش نامه‌های مختلف اقدام کرده است تا بتوان نسبت به کوچک کردن بخش نامه‌ها اقدامات لازم انجام شود.

   استخراج ۵ میلیون تن مواد معدنی از معدن دو کوهک شیراز

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت فارس هم در این جلسه، تصریح کرد: ٢۶ معدن در منطقه دوکوهک فارس سالانه ۵ میلیون تن مواد معدنی استخراج می‌کنند.

   حمیدرضا ایزدی بیان کرد: در منطقه دو کوهک فارس ٢۵ معدن فعالیت می‌کنند که از این تعداد ٢١ معدن دارای سنگ شکن بوده و مابقی نتوانسته‌اند مجوزهای لازم را برای خرید سنگ شکن جذب کنند.

   او اضافه کرد: حقوق دولتی این معادن سالانه بالغ بر یک میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان ارزیابی شده است و بر اساس آمارها این معادن بیش از یک هزار و ۵٠ نفر اشتغال زایی مستقیم کرده‌اند و بالغ بر هزار نفر نیز اشتغال غیر مستقیم از این معادن دارند.

   https://t.me/mine_mimt

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,747
تعداد بازدید امروز : 11,236
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 11,236
تعداد بازدید این ماه : 660,613
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.