• تشکیل شورای راهبری توسعه صنایع دریایی با حضور معاونین وزیر صمت

   صادقی نیارکی:ضرورت هم افزایی بین دستگاه ها برای توسعه صنایع دریایی

   صادقی نیارکی:ضرورت هم افزایی بین دستگاه ها برای توسعه صنایع دریایی

   شورای راهبری توسعه صنایع دریایی به میزبانی معاونت امور صنایع وزارت صمت و نمایندگانی از ایدرو، دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی و صندوق حمایتی این صنعت برگزارشد.

   مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در این نشست با تاکید بر ضرورت هم افزایی بین دستگاه ها جهت تسریع درتوسعه این صنعت گفت: با احصاء وظایف قانونی دستگاه های مرتبط با این صنعت در وزارت صمت وایجاد یکپاچگی در اجرای سیاست های صیانتی وحمایتی از این صنعت راهبردی می توان شاهد اتفاقات خوبی در بهبود وضعیت صنعت دریایی بود.

   وی با تاکید بر مغفول ماندن توسعه زیر ساختی این صنعت استراتژیک تصریح کرد: فارغ از نگاه های محدودکننده باید در کنار هم با بهره گیری از پتانسیل ها وظرفیت های موجود در صنعت دریایی گام های اولیه را برای توسعه زیر ساختی این صنعت مهم و راهبردی برداشت.

   معاون امور صنایع وزارت صمت توسعه عمق ساخت داخل در این صنعت و نظارت و پایش وضعیت صنایع دریایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اجرای این سیاست ها، مستلزم ایجاد انسجام در بین دستگاه های مرتبط با این صنعت است.

   به اعتقاد صادقی نیارکی توسعه صنایع راهبری دریایی نیازمند ایجاد وحدت رویه در سیاستگذاری ها وتصمیم گیری ها است و ایجاد شورای راهبری توسعه صنایع دریایی این فضا برای تحقق این مهم فراهم می کند.

   معاون امور صنایع وزارت صمت در این نشست در خصوص ضرورت افزایش سرمایه صندوق صنایع دریایی و بهره مندی از منابع تبصره 18 برای بهبود وضعیت صنایع فعال در صنعت دریا نیز نکاتی را ارائه کرد.

   وی همچنین همکاری مشترک با صندوق توسعه صنایع دریایی با صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد وگفت: در پروژه های دانش بنیان می توان از ظرفیت های این صندوق در جهت تسریع در اجرای برنامه های دانش بنیان بهره مند شد.

   در این نشست امیر بیات سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز نکاتی در خصوص توسعه صنایع دریایی ونقش ایدرو در ارتقاء جایگاه این صنعت ارائه و از تشکیل مستمر شورای راهبری توسعه صنایع دریایی برای برون رفت از وضعیت فعلی صنایع دریایی وافزایش نقش آفرینی این صنعت استقبال کرد.

   بهره مندی از ابزارهای توین تامین منابع مالی برای توسعه صنایع دریایی ، اختصاص بخشی از اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه به این صنعت واصلاح قانون صندوق توسعه صنایع دریایی از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

   گفتنی است، هفته گذشته معاون امور صنایع وزارت صمت در راستای ایجاد سیاست یکپارچه در صنایع دریایی خواستار تشکیل نشست مشترک با ایدرو، شورای عالی صنایع دریایی و معاونت های طرح وبرنامه و توسعه مدیریت ومنابع شده بود به اعتقادوی این شورا فرصت مناسبی است تا محور اصلی تامین منابع مورد نیاز برای برنامه های توسعه ای در صنایع دریایی به صورت متمرکز بر عهده این صندوق گذاشته شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,704,642
تعداد بازدید امروز : 60,464
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 277,950
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 17:20

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.