• لزوم استفاده از ظرفیت بورس برای کمک به زنجیره تولید/ ضرورت ورود شرکت های تولیدی بخش خصوصی برای تأمین مالی به بازار بورس

   رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد:

   لزوم استفاده از ظرفیت بورس برای کمک به زنجیره تولید/ ضرورت ورود شرکت های تولیدی بخش خصوصی برای تأمین مالی به بازار بورس

   لزوم استفاده از ظرفیت بورس برای کمک به زنجیره تولید/ ضرورت ورود شرکت های تولیدی بخش خصوصی برای تأمین مالی به بازار بورس

   رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بورس را یکی از بهترین مکانیزم ها برای کمک به زنجیره تولید دانست و بر ضرورت ورود شرکت های تولیدی بخش خصوصی برای تأمین مالی خود به این بازار تأکید کرد.

   به گزارش شاتا، علی آقامحمدی در جلسه توسعه تأمین مالی بخش تولید از طریق بازار سرمایه که در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، بیان کرد: جهش تولید و توجه به بازار بورس این ها همه برنامه ها و اهدافی برای رسیدن به توسعه است که به خوبی به جلو می‌روند و هر کس در این زمینه‌ها ظرفیت و پتانسیل دارد باید وارد بشود.

   ظرفیت‌های سرمایه گذاری در ایران بشدت بالاست

   رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه ظرفیت های سرمایه گذاری در ایران بشدت بالاست، گفت: تولید به مثابه یک زنجیره است که حلقه‌هایی چون لجستیک، حمل و نقل، توزیع و تکنولوژی را شامل می‌شود و این زنجیره باید باهم مورد توجه برای سرمایه گذاری قرار بگیرد و تمام زنجیره باید با هم دیده شود.

   آقامحمدی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های مناسبی که در کشور شکل گرفته است، امسال نرخ رشد صنعتی 5 درصد را می‌توانیم تجربه کنیم، اما باید همه واحدهای تولیدی در زنجیره بیایند و درون زنجیره خود کار کنند.

   بورس یکی از بهترین مکانیزم ها برای کمک به زنجیره تولید است

   وی اضافه کرد: ابزار بورس یکی از بهترین مکانیزم ها برای کمک به زنجیره تولید است و این بازار باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد، چرا که تامین مالی در بورس بسیار راحت تر است و خوشبختانه استقبال خوبی هم از این بازار توسط مردم شده است.

   رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: استفاده از پنجره واحد برای تسهیل و یکپارچه سازی خدمات به واحدهای تولیدی و بهبود فضای کسب و کار برای ورود به بورس تسهیل گر است.

   آقامحمدی با تأکید بر ضرورت ورود شرکتهای تولیدی بخش خصوصی به بورس یادآوری کرد: بورس برای اولین بار در سال 1374 به همت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی«رییس جمهور وقت» در بانک مرکزی تشکیل شد و سال 1384 بازار سرمایه با استفاده از سهام عدالت و اصل 44 شکل گرفت و اکنون نوبت ورود بخش خصوصی به این بازار است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,892,826
تعداد بازدید امروز : 39,118
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 219,888
تعداد بازدید این ماه : 1,423,221
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.