• تدوین برش استانی، هدفگذاری برنامه سال جهش تولید/ بهره‌برداری از 200 طرح پیشران و بزرگ صنعتی و معدنی در سال 99

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد:

   تدوین برش استانی، هدفگذاری برنامه سال جهش تولید/ بهره‌برداری از 200 طرح پیشران و بزرگ صنعتی و معدنی در سال 99

   تدوین برش استانی، هدفگذاری برنامه سال جهش تولید/ بهره‌برداری از 200 طرح پیشران و بزرگ صنعتی و معدنی در سال 99

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت در نشست تخصصی برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برش استانی هدفگذاری برنامه سال جهش تولید تدوین و به استانها ابلاغ شده است.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی گفت: شبیه سازی استانی برنامه های هدفگذاری شده در بخش هایی از جمله نهضت ساخت داخل، فعالسازی واحدهای راکد، تکمیل طرح های نیمه تمام و پیشران و فعالسازی ظرفیت های خالی تولید انجام شده است.

   وی افزود: در راستای اهداف جهش تولید، موضوعات مهمی از جمله نهضت ساخت داخل، راه اندازی طرح های نیمه تمام و پیشران، طرح توسعه پوشاک در پنج استان، تحریک تقاضای خرید داخلی و ...را دنبال می کنیم.

   زرندی ادامه داد: جلسات پایش برای بررسی چگونگی پیشرفت پروژه ها به صورت منظم با حضور وزیر صمت برگزار می شود و موضوع تولید بدون کارخانه به صورت ورود مشارکتی سرمایه گذار به طرح های موجود در دستور کار است.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: نگاه زنجیره ای به تمامی موضوعات و سیاستگذاری های وزارتخانه برای تحقق اهداف مدنظر ضرورت دارد.

   زرندی گفت: در حوزه تامین مالی و توسعه سرمایه گذاری به دنبال روش های نوین تامین مالی هستیم.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت در نشست تخصصی برنامه های وزارت صمت افزود: در چارچوب برنامه های سال جهش تولید ۱۰ شاخص در استان ها به صورت ماهیانه مورد رصد قرار می‌گیرد و رویکردمان در سال جدید این است که هیچ شاخصی کمتر از سال ۹۸ نباشد.

   وی اعلام کرد: انتشار اوراق در سال ۹۸ برای بنگاه های صنعتی و‌ معدنی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است؛ امسال نیز برای هر استان هدفگذاری شده است تا شرکت های بزرگ را ترغیب کنند از ظرفیت بازار سرمایه استفاده کنند.

   معاون وزیر صمت گفت: امسال بنگاه های صنعتی و معدنی تولیدی به ۵۷۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند که باید به دنبال روش های نوین تامین مالی از جمله بازار سرمایه باشیم در همین راستا با اولویت ۱۰۰ شرکت، برای عرضه سهام در بورس و انتشار اوراق برنامه ریزی شده است.

   زرندی افزود: مجموع تسهیلات پرداخت شده در بند الف تبصره ۱۸ حدود ۴.۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

   وی در این نشست انتشار اوراق، صندوق ها، تامین مالی جمعی، لیزینگ و تامین مالی زنجیره تامین scf را از جمله روش های نوین تامین مالی مدنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید عنوان کرد.

   زرندی اعلام کرد: در سال گذشته هشت شرکت بزرگ حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق منتشر کردند.

   وی تاکید کرد: به دنبال تصویب این موضوع هستیم که واحدهایی که در سال ۹۹ در بورس پذیرش شوند، مالیات سالهای قبل آن مورد بررسی قرار نگیرد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت تصریح کرد: هم اکنون تولیدات حدود ۶ هزار واحد تولیدی در سراسر کشور به صورت منتخب مورد رصد و پایش مداوم قرار می گیرد.

   زرندی اعلام کرد: از پنجشنبه همین هفته پویش افتتاح طرح های بزرگ و پیشران صنعتی و معدنی در سطح کشور آغاز می شود و گام نخست و با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان 5 طرح در 4 واحد صنعتی با مجموع سرمایه گذاری 4 هزار 860 میلیارد تومان و اشتغال زایی 1270 نفری به بهره‌برداری می‌رسد.

   در پایان از برنامه ریزی برای تکمیل و بهره برداری از ۲۰۰ طرح بزرگ و ‌منتخب( پیشران) در سراسر کشور با اشتغال ۴۱ هزار نفر و سرمایه گذاری ۱۶۹ هزار میلیارد تومان به صورت اولویت دار و ویژه در سال 99 خبر داد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,302,236
تعداد بازدید امروز : 46,474
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 207,989
تعداد بازدید این ماه : 321,739
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 18:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.