• هدفگذاری افزایش ۲۰ درصدی ذخایر معدنی و ۲۵ درصدی استخراج در سال ۹۹/تاکید بر صادرات انتهای زنجیره های ارزش به خصوص در حوزه فولاد

   اسماعیلی در نشست تخصصی برنامه های وزارت صمت:

   هدفگذاری افزایش ۲۰ درصدی ذخایر معدنی و ۲۵ درصدی استخراج در سال ۹۹/تاکید بر صادرات انتهای زنجیره های ارزش به خصوص در حوزه فولاد

   هدفگذاری افزایش ۲۰ درصدی ذخایر معدنی و ۲۵ درصدی استخراج در سال ۹۹/تاکید بر صادرات انتهای زنجیره های ارزش به خصوص در حوزه فولاد

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در نشست تخصصی برنامه های وزارتخانه که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونین وزیر، مدیران ستادی و روسای سازمانهای صمت استان ها برگزار شد؛ گفت: افزایش۲۰ درصدی ذخایر معدنی برای سال ۱۳۹۹هدفگذاری شده است.

   به گزارش شاتا، داریوش اسماعیلی با بیان این مطلب، ادامه داد: امسال می خواهیم استخراج و بهره برداری معادن را ۲۵ درصد ارتقا دهیم و در حوزه فراوری مواد و‌ تولیدات معدنی، جهش ۲۰ درصدی هدفگذاری شده است.

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: اجرایی کردن بندهای مختلف نقشه راه معدن و صنایع معدنی و افزایش سرمایه صندوق فعالیتهای معدنی در دستور کار است.

   اسماعیلی همچنین گفت: افزایش ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سرمایه صندوق حمایت از فعالیت های معدنی هدفگذاری شده است که ۵۰۰ میلیارد تومان آن محقق شد.

   وی بیان کرد: با جذب منابع لازم می توانیم تا ۶ هزار میلیارد تومان وام‌ کم بهره در حوزه معدن و صنایع معدنی اعم از استخراج، بهره برداری و توسعه اکتشافات ارایه دهیم.

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ادامه داد: امسال با توجه به شیوع کرونا درصدد هستیم که حقوق دولتی وصولی معادن را افرایش ندهیم و تثبیت سه ساله را برای آن در نظر بگیریم.

   اسماعیلی گفت: حذف عوارض صادراتی محصولات فراوری شده پس از تامین خوراک صنایع معدنی داخلی و سایر مواد معدنی مازاد نیاز داخل در دستور پیگیری است.

   تاکید بر صادرات انتهای زنجیره های ارزش به خصوص در حوزه فولاد

   وی افزود: فعالسازی ظرفیت های خالی صنایع معدنی با تامین مواد اولیه در دستور کار است و بر صادرات انتهای زنجیره های ارزش به خصوص زنجیره فولاد و محدودیت جدی برای صادرات مواد خام تاکید داریم.

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه هوشمند سازی فرآیندهای معدنی و بروزرسانی پرونده ها در شورای عالی معادن و شورای معادن استانها و تعیین تکلیف آنها حداکثر یکماه از زمان وصول را دنبال می کنیم، گفت: از نقطه نظرات فعالان بخش خصوصی از طریق کارگروه های مشورتی استفاده می کنیم.

   اسماعیلی اضافه کرد: تسهیل تصمیم گیری در استانها، تسهیل کارگروه جذب سرمایه گذار و تفویض اختیارات بیشتر به شورای معادن استانها در دستور کار است.

   وی در پایان بیان کرد: احیا دبیرخانه تعامل دولت و‌ مجلس در بخش معدن و صنایع معدنی به منظور اصلاح و به روزرسانی قانون معادن را دنبال می کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,301,324
تعداد بازدید امروز : 45,562
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 207,077
تعداد بازدید این ماه : 320,827
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 18:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.