• تشکیل شورای تجارت خارجی و تدوین بسته حمایت از صادرات/ با حضور سرپرست وزارت صمت داشبورد مدیریتی تجارت خارجی افتتاح می شود

   رئیس کل سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:

   تشکیل شورای تجارت خارجی و تدوین بسته حمایت از صادرات/ با حضور سرپرست وزارت صمت داشبورد مدیریتی تجارت خارجی افتتاح می شود

   تشکیل شورای تجارت خارجی و تدوین بسته حمایت از صادرات/ با حضور سرپرست وزارت صمت داشبورد مدیریتی تجارت خارجی افتتاح می شود

   رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست تخصصی برنامه های وزارت صمت که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونین وزیر، مدیران ستادی و روسای سازمانهای صمت استان ها برگزار شد؛ تصریح کرد: شورای تجارت خارجی به دستور سرپرست وزارت صمت تشکیل شده است و جلسه اول آن نیز برگزار شد، گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی در سال ۱۳۹۹ تدوین و به دولت ارسال شده است.

   به گزارش شاتا، حمید زادبوم بیان کرد: امسال وزارت صمت پنج برنامه ویژه در حوزه توسعه صادرات در دستور کار دارد که سه برنامه آن به صورت اختصاصی از سازمان توسعه تجارت دنبال خواهد شد.

   وی افزود: افزایش حجم و‌ تنوع صادراتی به ۱۵ کشور همسایه، اتحادیه اوراسیا و کشورهای چین، هند، سوریه و لبنان اولویت های صادراتی وزارت صمت در سال 99 است.

   رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: گسترش قراردادهای تهاتری، توسعه و گسترش زیرساختهای تجاری و صادراتی دو برنامه دیگر وزارت صمت در حوزه توسعه صادرات است.

   زادبوم یادآوری کرد: ۳۰۰ میلیون یورو امسال به ظرفیت صندوق ضمانت صادرات اضافه می شود که از این ظرفیت برای توسعه صادرات کشور استفاده خواهیم کرد.

   رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه اعلام کرد: کمیته اقدام صادراتی برای پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاه های صادراتی در سازمان توسعه تجارت با حضور نمایندگان اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف تشکیل شده است و راه اندازی کلینیک های مشاوره صادرات( اورژانس صادراتی) در دستور کار است.

   زادبوم گفت: سند نقشه راه توسعه صادرات برای پیگیری مشکلات بنگاه ها تکمیل و به زودی ابلاغ خواهد شد.

   وی افزود: اهداف کمی صادرات هر استان در سال 99 به دستگاه ها ابلاغ شده و امید داریم با پیگیری های استانداران، روسای سازمانهای صمت استان ها و اتاق های بازرگانی اهداف محقق شود.

   رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: میزهای کالایی استانی و کشوری به استانها ابلاغ شده و به صورت منظم برگزار می شوند.

   زادبوم با تاکید بر ضرورت ایفای تعهدات ارزی صادر کنندگان در سال 99، این امر را در تامین ارز مورد نیاز مواد اولیه و ماشین آلات صنایع کشور کاملا مهم توصیف کرد.

   وی افزود: داشبورد مدیریتی(مدیریت تجارت خارجی) توسط سازمان توسعه تجارت ایران طراحی شده و فردا با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود.

   رییس کل سازمان توسعه تجارت بیان کرد: کرونا یک فرصت برای توسعه صادرات است که باید از این فرصت استفاده کنیم و در این راستا برگزاری نمایشگاه ها بعد از وصول ابلاغ ستاد ملی کرونا از هفته آینده در سراسر کشور عملیاتی می شود که در این خصوص دستورالعمل های نمایشگاهی در سطح ملی و استانی ابلاغ شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,301,092
تعداد بازدید امروز : 45,330
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 206,845
تعداد بازدید این ماه : 320,595
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 18:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.