• امروز و همزمان با حضور معاون وزیر صمت در محل کارخانه سیمیدکو؛

   افتتاح ویدئو کنفرانسی دومین طرح فولادی خراسان رضوی با دستور رئیس جمهور

   افتتاح ویدئو کنفرانسی دومین طرح فولادی خراسان رضوی با دستور رئیس جمهور

   با حضور خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل کارخانه گندله‌سازی سناباد (سیمیدکو)، این طرح بزرگ صنایع معدنی کشور از طریق ویدئو کنفرانس و توسط دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان به بهره برداری رسید.

   کارخانه گندله‌سازی سناباد (سیمیدکو) با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن تولید گندله در سال، پس از مراحل تولید آزمایشی فعالیت خود را در این منطقه آغاز کرده و امروز به طور رسمی و توسط رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

   احداث این کارخانه در منطقه محروم و مرزی شرق کشور با وجود تحریم‌های بین‌المللی باعث رونق عسلویه معدنی شرق ایران است.

   راه‌اندازی طرح توسعه شرکت سناباد در جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و همچنین اشتغال مستقیم در شهرستان خواف بسیار مؤثر واقع شده است.

   این واحد به صورت مکانیزه بوده و گندله بعد از تولید به صورت مستقیم به واحدهای تولیدی هدف منتقل می‌شود.

   شرکت سناباد به عنوان یکی از مجموعه‌های تأثیرگذار در تولید پایدار گندله در منطقه، به دنبال تحقق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ یعنی تولید ۵۵ میلیون تن فولاد است.

   گفتنی است؛ عمده سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد تملک شرکت فولاد خوزستان قرار گرفته و با سرمایه گذاری یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، زمینه اشتغال زایی مستقیم ۲۰۰ نفر را فراهم آورده و در شهرستان خواف خراسان رضوی توسط شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

   خداداد غریب پور در مراسم بهره‌برداری کارخانه گندله سازی توسعه فراگیر سناباد(سیمیدکو) گفت: با راه اندازی مابقی کارخانه های فراوری سنگ آهن، در مجموع 1.9 میلیارد دلار سرمایه جذب سنگان می کند.

   وی افزود: گندله سازی توسعه فراگیر سناباد ظرف مدت یک ماه به ظرفیت اسمی رسید در صورتی که معمولا این امر در مدت یکسال انجام می شود.

   غریب پور تصریح کرد: صاحبان تکنولوژی گندله سازی سناباد، از راه اندازی این کارخانه در دوران کرونا و بدون حضور کارشناسان خارجی، اظهار تعجب کردند.

   وی ادامه داد: کارخانه دیگری برای تولید کنسانتره سنگ آهن تا پایان سال در مجتمع سنگان راه اندازی می شود.

   مدیرعامل سازمان نوسازی و توسعه صنایع معدنی ایران گفت: با ایجاد 17.5 میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله در سنگان در سال های آتی، خوراک تولید 10 میلیون تن فولاد تامین می شود.

   معاون وزیر صمت افزود: با اجرای اکتشافات جدید در سنگان، میزان ذخایر سنگ آهن این ناحیه از یک میلیارد تن عبور می کند.

   غریب پور اضافه کرد: اهتمام دولت و پیگیری های وزارت صنعت، معدن و تجارت به امر اکتشاف سبب شد سطح اکتشاف در دولت یازدهم به 250 هزار کیلومتر مربع برسد و در دولت دوازدهم به 650 هزار کیلومتر مربع ارتقا یابد.

   گفتنی است؛ کارخانه گندله سازی توسعه فراگیر سناباد، چهارمین افتتاح در منطقه معدنی سنگان در دولت یازدهم و دوازدهم است و راه اندازی کارخانه گندله سناباد نیز همچون آلومینیوم جنوب، محصول برجام است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,552
تعداد بازدید امروز : 11,041
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 11,041
تعداد بازدید این ماه : 660,418
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.