• معاون امور صنایع وزارت صمت در اصفهان اعلام کرد:

   توسعه ۶۰درصدی عمق ساخت داخل درصنعت لوازم خانگی

   توسعه ۶۰درصدی عمق ساخت داخل درصنعت لوازم خانگی

   توسعه ۶۰درصدی عمق ساخت داخل درصنعت لوازم خانگی/ افزایش ۳۰۰هزاردستگاهی تولید یخچال فریزر

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح 4 طرح بزرگ صنعتی و معدنی که با دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید، از توسعه 60 درصدی تعمیق ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی در کشور خبر داد و گفت: تولید ماشین لباس شویی با رشد ۱۵۲درصدی از میزان ۴۸هزار دستگاه در سال ۹۸به ۱۲۱هزار دستگاه در سال جاری افزایش یافته است.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی با مرور بر روند تولید صنعت لوازم خانگی در سال ۹۸توضیح داد: به رغم محدودیت های ایجاد شده، تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده و این اتفاق با رشد ۱۰ درصدی درصنعت لوازم خانگی درسال ۹۸ در مقایسه با ۹۷ قابل مشاهده است.

   وی افزود: تولید صنعت لوازم در شرایطی افزایشی بود که در سال ۹۸_۹۷ دو کمپانی بین المللی میزان تولید خود را کاهش داده و تولیدکنندگان داخلی در این صنعت با تلاش مضاعف توانستند سهم ۸۰درصدی بازار این دوکمپانی را پوشش دهند و امروز با تلاش برندهای ملی نه تنها تولید کاهش نیافته بلکه شاهد رشد تولید در پایان سال۹۸ بوده اییم.

   معاون امور صنایع وزارت صمت به رشد ۳۳ درصدی تولید ماشین لباس شویی در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷اشاره و اضافه کرد: در حوزه تولید لوازم خانگی کوچک، یخچال و تلویزیون نیز روند تولید افزایشی بوده و به ترتیب شاهد رشد۱۲،۱۲ و ۳ درصدی در این صنایع هستیم.

   صادقی نیارکی وضعیت تولید صنعت لوازم خانگی در دو ماهه سال ۹۹ را افزایشی توصیف کرد و گفت: به رغم مشکلاتی که در سال جدید صنایع مختلف با آن دست به گریبان بودند، خوشبختانه در صنعت لوازم خانگی افزایش تولید تداوم یافته است.

   وی اعلام کرد: تولید ماشین لباس شویی با رشد ۱۵۲ درصدی به بیش از ۱۲۱ هزار دستگاه افزایش یافته و تولید تلویزیون نیز از ۷۳ هزار دستگاه به ۱۱۰ هزار دستگاه رسیده و افزایش ۴۹ درصدی را رقم زده است.

   صادقی نیارکی همچنین اشاره ای به توسعه ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی با تکیه بر توان فنی مهندسی متخصصان کشورمان داشت و افزود: توسعه عمق ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی حداقل به ۶۰ درصد می رسد، میزان عمق ساخت داخل در لوازم خانگی کوچک ۷۰ درصد و در تولید کولر آبی ساخت داخل به ۱۰۰ درصد رسیده است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: امروز نیز به همت صنعتگران داخلی با این افتتاح طرح صنعتی تولید یخچال فریزر ۳۰۰ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

   وی گفت: این واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۸۶ میلیارد تومانی با دستور رییس جمهور محترم به بهره برداری رسید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,706,598
تعداد بازدید امروز : 62,420
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 279,906
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.