• معاون امور صنایع وزارت صمت در کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریتی کرونا اعلام کرد:

   رشد 8برابری تولید محصولات ضد عفونی کننده/تولیدروزانه بیش از ۲ میلیون ماسک صنعتی در کشور

   رشد 8برابری تولید محصولات ضد عفونی کننده/تولیدروزانه بیش از ۲ میلیون ماسک صنعتی در کشور

   معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به افزایش ضریب خود اتکایی کشور در تولید محصولات مقابله با کرونا اعلام کرد: با حضور جهادی صنعتگران در شرایط بحرانی شیوع این ویروس، شاهد رشد 8 برابر ی تولید محصولات ضد عفونی کننده و 11 برابری ماسک سه لایه در کشور بودیم .

   مهدی صادقی نیارکی در کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریتی کرونا که با حضور آقای آقا محمدی مدیرگروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب در وزارت کشور برگزارشد، با اعلام مطلب فوق در خصوص روند صعودی تولید سایر محصولات مقابله با بیماری کرونا توضیح داد: تولید الکل در شرایطی که بیشترین نیاز در کشور احساس می شد، با تلاش صنعتگران کشورمان دو برابر افزایش پیدا کرد .

   وی افزود: همچنین ما در این دوران توانستیم با بسیج بسیاری از تولیدکنندگان صنعت پوشاک، تولید ماسک را در ظرف مدت زمان کوتاهی از 200 هزار به 700 هزار عدد افزایش دهیم و با حفظ این روند میزان تولید ماسک صنعتی (تولید به روش صنعتی)را به بیش از ۲ میلیون عدد افزایش دهیم .

   معاون امور صنایع وزارت صمت بااشاره به همراهی اصناف وتولیدکنندگان برای تولید ماسک خاطر نشان کرد: با حضور تشکل های صنفی و کارگاهی و بیش از 40 تولیدکننده پوشاک ، تولید ماسک در کشور ظرف مدت زمان کوتاهی تولید روزانه افزایش یافت.

   صادقی نیارکی در خصوص روند تولید سایر محصولات بهداشتی نیز بیان کرد : تولید مواد ضد عفونی کننده نیز در زمان اوج شیوع کرونا 8 برابر افزایش پیدا کرد و مایع دستشویی به عنوان یکی از مهم ترین پاک کننده آلودگی به بیش از 36 درصد افزایش یافت .

   معاون امور صنایع وزارت صمت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حرکت جهادی مردم و حمایت خودجوش واحدهای صنعتی برای تامین اقلام بهداشتی مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد: با هم افزایی که در کشور شکل گرفت و همه دستگاه ها اعم از کشوری و لشکری در کنارهم قرار گرفتند و توانستیم، با بهره مندی از توان بخش خصوصی تولید محصولات مورد نیاز برای مقابله با این بیماری را توسعه دهیم .

   صادقی نیارکی در پایان با نگاهی به وضعیت سایر کشور ها در زمان اوج شیوع بیماری کرونا خاطر نشان کرد:با ظرفیت های خوبی که در سال های گذشته در کشور شکل گرفته بود و با بسیج امکانات امروز شاهد افزایش خود اتکایی صنعتی در تولید محصولات مقابله کرونا هستیم .

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,707,005
تعداد بازدید امروز : 62,827
تعداد بازدید دیروز : 83,374
تعداد بازدید هفته : 280,313
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/30 18:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.