• معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با کارگروه امنیت غذایی دانشگاه تهران تاکیدکرد:

   حضوردانشگاه ها در پروژه های توسعه ساخت داخل/تامین امنیت غذایی با تکیه بر توان داخلی

   حضوردانشگاه ها در پروژه های توسعه ساخت داخل/تامین امنیت غذایی با تکیه بر توان داخلی

   معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با کارگروه امنیت غذایی دانشگاه تهران که با حضور محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران برگزار شد، خواستار حضوردانشگاه ها در پروژه های توسعه ساخت داخل با محوریت تامین امنیت غذایی در کشور شد.

   مهدی صادقی نیارکی با بیان مطلب فوق خاطر نشان کرد: با بهره مندی از پتانسیل های موجود در دانشگاه ها می توان امنیت غذایی کشور را با تکیه بر ظرفیت های موجود در بخش های مختلف صنایع غذایی و کشاورزی تامین کرد.

   وی همکاری مشترک با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر نهادهایی اجرایی که در حوزه امنیت غذایی کشور راهگشا هستند را مورد تاکید قرارداد و گفت: با استفاده از ظرفیت های علمی وپژوهشی دانشگاه ها می توان فضای صنعتی کشور را به سمت توسعه و تقویت داخلی سازی سوق داد.

   معاون امور صنایع وزارصمت اجرای این سیاست را نیازمند حضور عملیاتی دانشگاه ها در بخش های مختلف صنعتی وکشاورزی برشمرد وگفت: باتشکیل کمیته های تخصصی و هدفگذاری چند اولویت اصلی برای تامین امنیت غذایی می توان این سیاست استراتژیک را عملیاتی کرد.

   در این نشست محمود نیلی رییس دانشگاه تهران نیز به تشریح مهمترین اولویت های علمی در تامین امنیت غذایی کشور پرداخت و کمک به فرآیند تصمیم سازی ،سیاستگذاری در تدوین سند ملی امنیت غذایی در کشور را از اهداف مورد انتظار این کارگروه عنوان کرد.

   راهکارهای تکمیل زنجیره تامین و افزایش ارزش افزوده ، نظارت هوشمند سلامت مواد غذایی، دانش محور شدن تولیدات کشاورزی و تولید عناصر ارزشمند از محصولات جانبی و ضایعات و همچنین سیاستگذاری صحیح کشت در مناطق واقلیم های مختلف از جمله موضوعاتی بود که به عنوان اولویت های تامین امنیت غذایی در کشور مطرح شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,635,651
تعداد بازدید امروز : 74,847
تعداد بازدید دیروز : 72,645
تعداد بازدید هفته : 208,959
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/29 20:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.