• تعریف 11 پروژه مهم در حوزه تعمیق و‌ توسعه ساخت داخل/ افزایش 17 درصدی انتشار اوراق بخش صنعت و‌ معدن در بورس در 3 ماهه امسال

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت در نشست خبری با اصحاب رسانه(1):

   تعریف 11 پروژه مهم در حوزه تعمیق و‌ توسعه ساخت داخل/ افزایش 17 درصدی انتشار اوراق بخش صنعت و‌ معدن در بورس در 3 ماهه امسال

   تعریف 11 پروژه مهم در حوزه تعمیق و‌ توسعه ساخت داخل/ افزایش 17 درصدی انتشار اوراق بخش صنعت و‌ معدن در بورس در 3 ماهه امسال

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: امسال جهت گیری وزارت صمت حول 4 برنامه محوری ساخت داخل، مدیریت واردات، توسعه صادرات و مدیریت است و فقط در حوزه تعمیق و ‌توسعه ساخت داخل ۱۱ پروژه مهم در دست اقدام داریم.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی در این نشست که در محل وزارت صمت برگزار شد، بیان کرد: سال ۱۳۹۹ برنامه‌های محوری وزارت صمت در راستای پاسخگویی به مسائل و مشکلات حوزه صنعت طراحی شده اثرات کرونا و‌ تحریم بر حوزه صنعت و تغییرات نظام واردات جهانی و قیمتها که منجر به کاهش درآمد ارزی شد، محورهای کلی و اولویت های برنامه ها بوده است.

   وی با اشاره به جهت گیری وزارت صمت حول 4 محور ساخت داخل، مدیریت واردات، توسعه صادرات و مدیریت بازار داخلی اضافه کرد: ذیل این محورها برای تحقق اهداف سال "جهش تولید" ۴۰ پروژه برای امسال طراحی شد که ۲۴ پروژه در تداوم برنامه های سال قبل است.

   تعریف 5 پروژه در حوزه معادن و صنایع معدنی

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: امسال در حوزه معدن پنج برنامه مدنظر وزارت صمت می باشد که راه اندازی معادن غیرفعال را به عنوان مکمل طرح معادن کوچک اضافه نموده ایم و در همین راستا فعالسازی ۱۰۲۰ معدن غیرفعال در دستور کار است.

   تداوم برنامه اولویتی 15 کشورهمسایه در توسعه صادرات

   زرندی تصریح کرد: برنامه وزارتخانه در هدفگذاری توسعه روابط تجاری با 15 کشور همسایه هند و چین را امسال نیز با اولویت افزایش توان صادراتی دنبال می کنیم.

   وی افزود: در حوزه صنعت فعالسازی واحدهای تعطیل، فعالسازی ظرفیت خالی واحدهایی که زیر ظرفیت کار می‌کنند و تکمیل واحدهای نیمه تمام در اولویت قرار دارد.

   زرندی با تأکید بر اینکه توسعه صنعت و‌ معدن با توسعه فناوری ممکن است، بیان کرد: موضوع انقلاب چهارم صنعتی به عنوان یک تحول از سال گذشته شکل گرفت و به شرکتهای دانش بنیان و استارت آپها در حوزه صنعت امسال توجه داریم.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت با یادآوری اینکه با پاردوکس نقدینگی در کشور مواجهیم، تصریح کرد: در ساختار معاونت طرح و برنامه وزارتخانه دفتر تامین مالی را تعبیه کردیم و به دنبال روش‌های نوین تامین مالی از جمله تامین مالی از طریق بورس هستیم.

   زرندی اضافه کرد: امسال کمبود نقدینگی در تولید و افزایش نقدینگی در بازار را با استفاده از پل بازار سرمایه و‌ بورس جبران می کنیم.

   تأمین مالی ۱۴۵۰ میلیارد تومانی 3 شرکت بزرگ از بورس در 3 ماهه امسال

   وی با اعلام اینکه زمینه ورود ۱۰۰ شرکت صنعتی و‌ معدنی را به بورس برای تامین مالی فراهم می کنیم، گفت: ۱۴۵۰ میلیارد تومان از سه شرکت بزرگ در همین مدت انتشار اوراق داشتیم که موفق شده اند از بازار سرمایه، تامین مالی شوند.

   رشد 17 درصدی انتشار اوراق بخش صنعت و‌ معدن در بورس در 3 ماهه امسال

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت ادامه داد: در سه ماهه امسال ۱۷ درصد انتشار اوراق بخش صنعت و‌ معدن در بورس رشد داشته است، همچنین 500 شرکت بزرگ برای ورود به بورس اعلام آمادگی کرده اند که برای ۱۴۸ شرکت پذیرش انجام شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,299,082
تعداد بازدید امروز : 43,320
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 204,835
تعداد بازدید این ماه : 318,585
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 15:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.