• مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صمت اعلام کرد:

   ثبت ۵۶ محصول صادراتی ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری(WIPO)/ همکاری و نظارت بر عملکرد یونیدو در ایران را دنبال می‌کنیم

   ثبت ۵۶ محصول صادراتی ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری(WIPO)/ همکاری و نظارت بر عملکرد یونیدو در ایران را دنبال می‌کنیم

   مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صمت اعلام کرد: تاکنون ۵۶ محصول صادراتی ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت جهانی رسیده است که از جمله آن می‌توان به زعفران، پسته، خرما، خاویار،29 منطقه فرش دستباف، سنگ مرمر، گچ ایران و..... اشاره کرد.

   به ‌گزارش شاتا، سید مهدی میرصالحی در نشست خبری برات قبادیان «معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت» با بیان این مطلب افزود: پیاده سازی و اجرای مصوبه هیئت دولت در خصوص دستورالعمل درج کد ثبت بین المللی با استفاده از بارکد QR بر روی محصولات و کالاهای صادراتی ثبت شده در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) در سیستم بین المللی GS1 با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه تجارت و مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات را در دستور کار داریم و دنبال می کنیم.

   وی در خصوص اهداف این طرح نیز بیان کرد: حفظ اصالت و نام ایران در محصولات صادراتی و حفظ حقوق مالکیت فکری جایگاه اقتصادی و تجاری محصولات صادراتی ایران در بازارهای بین المللی از عمده اهداف این طرح می باشد.

   مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی، جلوگیری از خام فروشی و فله فروشی و تشویق تولیدکنندگان به فرآوری و بسته بندی و در نتیجه ارتقای ارزش افزوده محصولات را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.

   میرصالحی حمایت از تجاری سازی نوآوری‌ها و اختراعات، طرح های صنعتی و استارتاپ ها را به عنوان شاخص اصلی رشد و پیشرفت صنعتی از دیگر برنامه های عملیاتی دفتر حمایت از مالکیت صنعتی در سال ۱۳۹۹ دانست.

   همکاری و نظارت بر عملکرد یونیدو در دستور کار است

   وی همچنین همکاری و نظارت بر عملکرد سازمان توسعه صنعتی ملل متحد( یونیدو) به عنوان مرجع ملی یونیدو در ایران را از دیگر برنامه های این دفتر اعلام کرد و گفت: یونیدو در ایران پروژه های مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به ادامه پروژه توسعه زنجیره ارزش ماهی‌های تن در چابهار با کمک دولت ژاپن و پیگیری تحویل و نصب تجهیزات مربوط به امحای پسماندهای بیماری کرونا در چند بیمارستان کشور با همکاری وزارت بهداشت و درمان و همچنین اجرای پروژه نوسازی و بازسازی کمپ های مهاجرین اشاره کرد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,302,472
تعداد بازدید امروز : 46,710
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 208,225
تعداد بازدید این ماه : 321,975
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 18:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.