• داخلی سازی 66 میلیون یورو از قطعات وارداتی در چهارمین میز ساخت داخل صنعت خودرو / رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماهه اول امسال

   سرپرست وزارت صمت در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد:

   داخلی سازی 66 میلیون یورو از قطعات وارداتی در چهارمین میز ساخت داخل صنعت خودرو / رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماهه اول امسال

   داخلی سازی 66 میلیون یورو از قطعات وارداتی در چهارمین میز ساخت داخل صنعت خودرو / رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماهه اول امسال

   سرپرست وزارت صمت پس از برگزاری چهارمین میز توسعه و تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو و قطعات در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: در این میز ساخت داخل 66 میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی ساخته می‌شود.

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی با بیان این مطلب افزود: راه نجات کشور رونق تولید است و در حوزه تولید مهم تر از تعمیق و توسعه ساخت داخل وداخلی سازی برای قطع وابستگی بخش تولید و کاهش ارزبری وجود ندارد

   هدفگذاری برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلاری در سال 99

   وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی مورد نیاز حوزه صنعت امسال برنامه گسترده‌ای برای قطع وابستگی، خودکفایی و کاهش ارزبری دارد.

   سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: این داخلی سازی درهمه حوزه‌ها از جمله خودرو، نفت و گاز، پتروشیمی ، صنایع دریایی، صنایع نساجی و دیگر صنایع وابسته است.

   مدرس خیابانی در ادامه گفت: البته این داخلی سازی مستلزم ارتباط و همکاری تنگاتنگ با مراکز علمی، دانشگاهی، مراکز پژوهشی و شرکتهای دانش بنیان و نهادا و دستگاه‌های پیشرو مانند وزارت دفاع و معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری است.

   حمایت مجلس شورای اسلامی از نهضت ساخت داخل

   وی اضافه کرد: نهضت ساخت داخل از سال گذشته توسط وزارت صمت کلید خورد و مجلس شورای اسلامی نیز در دوره جدی حتما به این حرکت کمک خواهد کرد.

   سرپرست وزارت صمت ادامه داد : امسال عزم مجموعه حاکمیتی کشور برای قطع وابستگی و خودکفایی محکم تر است و ان‌شاالله بتوانیم با برگزاری همین میزهای تخصصی ساخت داخل از طریق استانها و شرکتهای بزرگ تولیدی در تمام نقاط کشور ساخت داخل را بصورت یک فرهنگ غالب ترویج بدهیم.

   مدرس خیابانی گفت: تولیدی که روی پای خود باشد و به مواد و قطعات وارداتی اتکا نداشته باشد، قابل افتخار و مایه مباهات است.

   راه اندازی نمایشگاه دائمی نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها در ورودی شهرکهای صنعتی

   وی اضافه کرد: اخیرا در ابلاغی از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خاص نیز در ورودی تمامی شهرک‌های صنعتی خاص نیز در ورودی تمامی شهرکهای صنعتی یک نمایشگاه دائمی از دستاوردهای ساخت داخل و همچنین نیازمندی‌های خود را برپا کنند تا مسیر همرسانی نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها هموارتر شود.

   رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماه اول امسال

   سرپرست وزارت صمت افزود: هر چند خودروسازان خارجی پس از تشدید تحریم‌ها و خروج آمریکا از برجام کشورمان را ترک کرده‌اند، اما در سه ماهه اول امسال پس از دو سال رشد منفی تولید خودرو با بیش از 2000 هزار دستگاه تولید سواری در کشور به رشد مثبت تبدیل شده و حدودا 9 درصد رشد داشته است.

   مدرس خیابانی در پایان تصریح کرد: باید با دستیابی به فناوری‌های نوین بسمت داخلی سازی حرکت کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,980,296
تعداد بازدید امروز : 83,438
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 553,620
تعداد بازدید این ماه : 250,063
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 21:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.