• عموم شاخص های تولیدی و صنعتی کشور مثبت هستند/ روند تکمیل 14000 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و 4000 طرح بالای 80 درصد به سرعت در حال انجام است 

   سرپرست وزارت صمت در دیدار با تولیت آستان مطهر حضرت معصومه(س):

   عموم شاخص های تولیدی و صنعتی کشور مثبت هستند/ روند تکمیل 14000 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و 4000 طرح بالای 80 درصد به سرعت در حال انجام است 

   عموم شاخص های تولیدی و صنعتی کشور مثبت هستند/ روند تکمیل 14000 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و 4000 طرح بالای 80 درصد به سرعت در حال انجام است 

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه برنامه سفر یکروزه خود به استان قم در دیدار با تولیت آستان مطهر حضرت معصومه(س) گفت: علیرغم تشدید تحریم ها و محدودیت های کرونایی آمار تولیدات منتخب و عموم شاخص های صنعتی و تولیدی کشور افزایشی و مثبت هستند. 

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی در دیدار با آیت الله سعیدی در تشریح برنامه ها و اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید، تاکید کرد: امسال محوری ترین برنامه تولید، اتکا به ساخت داخل است و به تعبیری همانگونه که راه نجات کشور، تولید است، راه نجات تولید نیز توجه به ارکان ساخت داخل می باشد.

   وی افزود: در سه ماه گذشته بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی دچار مشکلاتی شده بود و با وجود محدودیت های موجود در روند فعالیت تجاری مرزها، خوشبختانه آمار تولیدات منتخب کالایی کشور در این مدت افزایشی بوده و در مواردی همچون تولید خودروی سواری با تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو، نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۹ درصد افزایش تولید مواجه بوده ایم.

   مدرس خیابانی اضافه کرد: در لوازم خانگی، متوسط بین ۵۰ تا ۱۵۰ درصد افزایش تولید داشتیم و یا در اقلامی مانند آلومینیوم با ۲۱ درصد و ۲۷ درصد، رشد تولید ثبت شده است.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: شیوع گسترده کرونا به عنوان یک مقیاس مدیریتی، آن هم در شرایط تحریم ها، توان مدیریتی کشور را به رخ جهانیان کشیده است.

   مدرس خیابانی گفت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت رویکرد ویژه‌ای به سمت ساخت داخل و حمایت از توانمندی های داخلی بخش صنعت پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری برای رشد متناسب صنایع غیر نظامی همچون صنایع نظامی کشور در دستور کار است و ضمن شناسایی همه گلوگاه ها، تلاش مضاعفی برای حل و فصل مشکلات در حال انجام است.

   وی افزود: یکی از برنامه ها و ماموریت های ویژه وزارت صمت در سال ۹۹ توسعه صادرات است و همان گونه که با افزایش تولید شرایط برای ایجاد بازارهای جدید صادراتی فراهم می‌شود در حال حاضر روند صادرات نیز بعد از بحران اولیه کرونا رو به بهبود است و همچنان که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند تمرکز ویژه‌ای نیز روی بازارهای صادراتی کشورهای همسایه شده است.

   مدرس خیابانی کنترل واردات را دیگر ماموریت ویژه وزارت صمت عنوان کرد و گفت: امروز واژه واردات بی رویه جایی در ادبیات اقتصادی کشور ندارد و حجم واردات اقلام غیر ضروری به شدت کاهش یافته و بیش از ۸۵ درصد واردات شامل مواد اولیه، قطعات و تجهیزات و کالاهای واسطه‌ای است. همچنین ۱۵ درصد از حجم واردات که به کالاهای مصرفی مربوط می شود، نیز عموماً شامل کالاهای مصرفی کاملاً ضروری است که امکان تولید داخل ندارند.

   وی تصریح کرد: با این حال با رویکرد ویژه برای قطع وابستگی ها، ایجاد استقلال اقتصادی و خودکفایی صنعتی تمرکز ویژه روی تولید مواد مصرفی وارداتی با ظرفیت‌های تولید داخل از جمله تلفن همراه شده است و وزارتخانه با جدیت این برنامه‌ها را پیگیری می کند.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ۱۴ هزار طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سراسر کشور گفت: از این تعداد حدود ۴۰۰۰ طرح صنعتی دارای پیشرفت بالای ۸۰ درصد بوده و امسال نیز ۲۰۰ طرح صنعتی بزرگ و پیشران در قالب پویش ملی تولید، تداوم و امید با ظرفیت اشتغال زایی بیش از ۴۱ هزار نفر و سرمایه‌گذاری ۱۷۰,۰۰۰ میلیارد تومان در حال افتتاح و بهره برداری هستند.

   مدرس خیابانی تصریح کرد: تولید دارای بهترین ظرفیتهای لازم جهت اشتغالزایی در سطح کشور است و همچنان که اهداف دشمنان نظام در توقف و کندی صنعت کشور در این مدت محقق نشده است و با توسعه صنعتی کشور زمینه های خوبی برای اشتغالزایی جوانان ما نیز فراهم می شود.

   وی گفت: تامین بازار و معیشت مردم یکی از ارکان برنامه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید است که با رعایت برخی الزامات در روند بازار و کنترل بازار این مسئله در وزارت صمت دنبال می شود، البته در حوزه تنظیم بازار برخی از شاخص های کلان اقتصادی تاثیرات ویژه ای دارند که انشاالله با تدابیر لازم روند کنترل بازار در شرایط تثبیت قیمت ها مهیا شود.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان ابراز امیدواری کرد تا در سال ۹۹ که سال سختی برای بخش اقتصاد و صنعت کشور به شمار می آید، گام‌های خوبی برداشته شده و با همراهی همه قوا شرایط برای تحقق حداکثری اهداف جشن تولید در کشور ما فراهم شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,973,495
تعداد بازدید امروز : 76,637
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 546,819
تعداد بازدید این ماه : 243,262
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 20:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.