• نشست مشترک معاون امورصنایع با اعضا اتاق بازرگانی اصفهان

   صادقی نیارکی: اتخاذ تمهیداتی برای مدیریت وضعیت عرضه و تقاضای ورق های فولادی

   صادقی نیارکی: اتخاذ تمهیداتی برای مدیریت وضعیت عرضه و تقاضای ورق های فولادی

   در نشست مشترک مهدی صادقی نیارکی با اعضا اتاق بازرگانی اصفهان و برخی از صنعتگران برجسته این استان صنعتی ، مهمترین چالش های صنایع استان مورد بررسی قرار گرفت‌.

   مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در این نشست با تشریح سیاست های حمایتی وزارت صمت از صنایع استراتژیک از ساماندهی وضعیت عرضه و تقاضای ورق های فولادی در آینده ای نزدیک خبرداد.

   وی با اشاره به اتخاذ مکانیزم های نظارتی بر نحوه عرضه از ایجاد تمهیداتی برای شفاف سازی در سطح متقاضیان خبرداد وگفت: وضعیت ورق های فولادی با هدف عرضه به همه تولیدکنندگان و رفع محدودیت های فعلی به زودی ساماندهی خواهد شد.

   وی با بیان مطلب فوق با تشریح وضعیت صنایع راهبردی کشوربیان کرد: تلاش دولتمردان براین است که در سال جهش تولید دغدغه ای در حوزه تولید ملی برای صنعتگران کشورمان وجود نداشته باشد و اقتصادملی در شرایط مناسبی قرار گیرد.

   معاون امور صنایع وزارت صمت خاطر نشان کرد:شرایط کشور در وضعیت خاصی قرار دارد و همه دستگاه ها، نهادها و مردم شریف بسیج شده اند تا به تولید ملی خدشه ای وارد نشود.

   صادقی نیارکی در پایان با قدردانی از عزم ایجاد شده در بین صنعتگران کشور از اتخاذ تمهیداتی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع با همکاری بانک مرکزی و در قالب کمیته تخصیص ارزی خبرداد.

   همچنین در این نشست اعضا اتاق بازرگانی اصفهان با طرح دغدغه های پیش روی صنعتگران، تامین مواد اولیه موردنیاز صنایع راهبردی را مورد تاکید قرار داده و خواستار تسهیل فرآیند تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع شدند.

   وضعیت عرضه ورق های فولادی به عنوان یکی از مهمترین مواد اولیه صنایع لوازم خانگی نیزاز جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

   مشکلات نوسانات نرخ ارز و تاثیر این موضوع برافزایش هزینه تمام شده تولید نیز از جمله نکاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,975,204
تعداد بازدید امروز : 78,346
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 548,528
تعداد بازدید این ماه : 244,971
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 20:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.