• معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع فعالان اقتصادی اصفهان:

   واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در چهار ماه گذشته چند برابر شده است/ظرفیت استان اصفهان در بحث خوشه‌های صنعتی بسیار بالاست

   واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در چهار ماه گذشته چند برابر شده است/ظرفیت استان اصفهان در بحث خوشه‌های صنعتی بسیار بالاست

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه پویش ملی "تولید، تداوم امید" در نشست با فعالان اقتصادی با اشاره به نقش استان اصفهان در تولید و صنعت یادآور شد: ظرفیت استان اصفهان در بحث خوشه‌های صنعتی بسیار بالاست که انتظار می‌رود در این زمینه فعال‌تر شود و ۴۰۰ خوشه صنعتی در کشور برنامه‌ریزی شده بود که ۱۰۵ خوشه تا کنون به نتیجه رسیده است.

   به گزارش شاتا، محسن صالحی‌نیا در این نشست که به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شده بود، با اشاره به نقش خوشه‌های صنعتی در هم‌افزایی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط افزود: کمتر صنعتی اعم از صنایع بزرگ، متوسط و خرد است که در اصفهان نباشد و از این رو سطح انتظارها در این استان متفاوت است و در برخی بخش‌ها حجم کار با چند استان برابری می‌کند.

   رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: حمایت از واحدهای موجودی که می‌توانند سطح دانش فنی، تنوع محصولات و کاهش قیمت را توسعه دهند، جزو سیاست‌های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

   صالحی‌نیا ادامه داد: آمار واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در چهار ماه گذشته چند برابر شده و فضای کسب و کار به گونه‌ای است که شرایط تولید از جنبه‌های گوناگون، از جمله ایجاد ارزش افزوده و فروش وضعیت بهتری را نشان می‌دهد.

   وی تأکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان دستگاه سیاستگذار با سیاست‌های حمایتی تلاش می‌کند فرصتی فراهم شود تا سرمایه‌گذاران انگیزه بیشتری برای تولید پیدا کنند.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مدیریت واردات و توسعه صادرات را از دیگر سیاست‌های این وزارتخانه برشمرد و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با منابع محدود ارزی، کالاهای اساسی، مواد اولیه خاص و کالاهای واسطه‌ای لازم را تهیه کنیم.

   صالحی‌نیا افزود: امروز شرایطی فراهم شده است تا واحدهای تولیدی هم در بازار صادراتی و هم در داخل فرصت خوبی برای فروش داشته باشند.

   به گفته وی، سال گذشته ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صادرات واحدهای صنعتی کوچک بود که تلاش دولت برای تحقق آن در سال‌ جاری و هموارتر شدن مسیر صادرات آن‌هاست.

   رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران کمک به طرح‌های دارای پیشرفت مناسب را از دیگر سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و اضافه کرد: یک هزار و ۶۰۰ طرح با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد و ۹۰۰ طرح با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد در حال حاضر در استان اصفهان وجود دارد که تلاش می‌کنیم در گام نخست طرح‌های با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد و در گام بعدی طرح‌های با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد به نتیجه برسد.

   شرکت در آیین بهره‌برداری از سه طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد ریال در کمشچه، نطنز و کاشان از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان اصفهان است.

   اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، افزون بر ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن درحال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال، صنعتی‌ترین استان کشور به‌شمار می‌آید.

   سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه‌گذاری ۱۰ درصد، اشتغال صنعتی هشت درصد و در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخائر معدنی دوم است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,644,881
تعداد بازدید امروز : 14,426
تعداد بازدید دیروز : 34,226
تعداد بازدید هفته : 14,426
تعداد بازدید این ماه : 175,275
آخرین به روزرسانی : 1399/07/05 09:19

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.