• معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:

   بخشی از زمین های راکد شهرک صنعتی امیرکبیر 2 کاشان به واحدهای کارگاهی اختصاص یابد

   بخشی از زمین های راکد شهرک صنعتی امیرکبیر 2 کاشان به واحدهای کارگاهی اختصاص یابد

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان اصفهان و در راستای پویش ملی "تولید، تداوم امید" بر واگذاری بخشی از زمین‌های راکد شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان پس از آزادسازی به واحدهای کارگاهی تأکید کرد و گفت: بر اساس شرایط ابلاغی باید با توجه به قیمت تمام شده عمل شود، اما از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت این مجوز گرفته شد تا در شهرک‌های برخوردار تا سقف ۳۰ درصد و در شهرک‌های غیر برخوردار تا ۱۰ درصد بیشتر اعمال نشود.

   به گزارش شاتا، محسن صالحی‌نیا در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی کاشان با بیان این مطلب اظهار داشت: زمین‌هایی در شهرک صنعتی امیرکبیر واگذار شدند که از میان آن‌ها برخی پلاک‌ها باید حذف شوند که در صورت تحقق آزادسازی حدود ۸۰ هکتار، پنج هکتار برای استقرار واحدهای کارگاهی درنظر گرفته شود.

   وی افزود: این شهرک نیازمندهای زیادی دارد و می‌تواند بخشی از زمین‌های آن در اندازه‌های ۳۰۰، ۵۰۰ و یک هزار متری به قطعه ‌سازی‌ها، تجهیزات ‌سازی، صنایع بسته‌بندی و دانش بنیان‌ها اختصاص یابد.

   رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: بر اساس شرایط ابلاغی باید با توجه به قیمت تمام شده عمل شود، اما از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت این مجوز گرفته شد تا در شهرک‌های برخوردار تا سقف ۳۰ درصد و در شهرک‌های غیر برخوردار تا ۱۰ درصد بیشتر اعمال نشود.

   صالحی‌نیا تأکید کرد: برای اعطای مهلت به مالکان در زمین‌هایی که کار انجام می‌شود، با نظر مساعد برخورد شود و اگر نیاز هست، به‌صورت تجمیعی اقدام صورت گیرد.

   وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره‌برداری از پست برق شهرک صنعتی امیرکبیر تا پیش از ۲۲ بهمن، قول مساعدی در زمینه تأمین اعتبار مورد نیاز برای استقرار آتش‌ نشانی و جاده دسترسی این شهرک نیز داد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد درخواست برخی از تولید کنندگان مبنی بر بخشودگی جرائم نیز یادآور شد: این امر تابع قاعده‌ای عمومی در کشور است و هنگامی که در شرکت‌های دولتی بر اساس مفاد قرارداد خودشان پرداخت صورت نمی‌گیرد، مشمول تعدیل می‌شوند و این تعدیل بر اساس نرخ بانک مرکزی است و هیچ‌گونه اختیاری در آن نداریم.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه سفر خود به شهرستان کاشان در آیین بهره‌برداری از یک واحد تولید کننده لوله‌های کربنی ساده، لوله‌های درز فولادی با برش مستقیم و همچنین عملیات برشکاری واقع در شهرک صنعتی امیرکبیر ۲ شرکت کرد که با سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد ریالی، زمینه اشتغال مستقیم ۵۰ نفر را فراهم کرده است.

   بهره‌برداری از سه طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد ریال امروز در نقاط مختلف استان اصفهان با حضور محسن صالحی‌نیا آغاز شد.

   اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن درحال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور به‌شمار می‌آید.

   شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر و برخورداری از نزدیک به یک‌ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,692,803
تعداد بازدید امروز : 8,374
تعداد بازدید دیروز : 52,516
تعداد بازدید هفته : 160,292
تعداد بازدید این ماه : 809,669
آخرین به روزرسانی : 1399/05/20 23:34

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.