• مهدی صادقی نیارکی در همایش مکمل های صنایع غذایی ودارویی مطررح کرد:

   تمرکز وزارت صمت بر توسعه عمق ساخت داخل در تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع /افزایش80درصدی ضریب خوداتکایی صنعتی در تولید مکمل های غذایی

   تمرکز وزارت صمت بر توسعه عمق ساخت داخل در تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع /افزایش80درصدی ضریب خوداتکایی صنعتی در تولید مکمل های غذایی

   معاون امور صنایع از افزایش 80درصدی ضریب خوداتکایی صنعتی در تولید مکمل های غذایی خبرداد و گفت:سیاست اصلی وزارت صمت، بر توسعه عمق ساخت داخل در تولید مواد اولیه وارداتی مورد نیاز صنایع متمرکز شده است.

   مهدی صادقی نیارکی در همایش مکمل های صنایع غذایی ودارویی با نگاهی به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود دراین صنعت بیان کرد: به رغم محدودیت ها و مشکلاتی که پیش روی تولید قرار داشت ضریب خوداتکایی صنعتی در این صنعت از ۲۰درصد در سال های قبل به ۸۰درصد افزایش یافته است.

   وی با تاکید بر مدیریت صحیح واردات وتوسعه تولید مواد اولیه وارداتی افزود: در سال های گذشته عمدتا محصول نهایی وارد کشور می شد و وزن واردات در این صنعت بیش از 80 درصد بود و واردات مواد اولیه در این صنعت به ۲۸میلیون دلارمی رسید این در حالی است که امروز با تلاش صنعتگران این بخش ، وزن تولید در صنایع مکمل های غذایی افزایش و واردات مواد اولیه به۱۹۰میلیون‌دلار افزایش یافته است که این نشان از توسعه تولید داخل این صنعت در این بخش دارد.

   معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به تغییر روند تولید در صنایع مکمل های دارویی و غذایی وگرایش به سمت خلق ارزش افزوده، دارایی های نامشهود، خلق برند و توسعه صادرات افزود: رویکرد دیگر در توسعه صنایع، حرکت به سمت تکمیل زنجیره ارزش در صنایع مختلف و توسعه عمق ساخت داخل در تولید مواد اولیه وارداتی است.

   صادقی نیارکی به تشریح فضای صنعتی کشور در زمان مواجهه با شیوع بیماری کرونا در کشور اشاره وخاطر نشان کرد: شیوع ویروس کرونا، همه کشورها را در شرایط یکسانی قراردارد و در چنین فضایی، کشورما با عزم ملی و تلاش صنعتگران توانست ظرف مدت کوتاهی در تولید محصولات مقابله با این بیماری، به خوداتکایی برسد.

   معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: ما با تکیه بر توانمندی های صنعتگران کشورمان توانستیم فضای بحرانی را مدیریت کرده و با کمترین آسیب از این شرایط عبور نماییم.

   صادقی نیارکی در بخش دیگری ازسخنانش به افزایش ظرفیت تولید در سایر محصولات منتخب صنعتی نیز گریزی زد و گفت: علاوه بر نمایش توانمندی های صنعتگران در تولید محصولات مقابله با بیماری کرونا ، روند تولید محصولاتی نظیر خودرو،لوازم خانگی ، پتروشیمی و.. نیز افزایشی بود.

   وی تصریح کرد: صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع پیشران کشور از اولین صنایعی بود که مورد تحریم قرار گرفت واین زنجیره صنعتی با تکیه بر ظرفیت های داخلی توانست روند تولید را طی سه ماهه اخیر افزایشی کند. صنعت لوازم خانگی نیز به رغم خروج دو برند بین المللی از ایران توانست به تکیه بر پتانسیل های داخلی ظرفیت تولید را افزایش داده و امروز شاهد رشد مناسب در تولیدات این بخش هستیم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,978,633
تعداد بازدید امروز : 81,775
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 551,957
تعداد بازدید این ماه : 248,400
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 21:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.