• افتتاح طرح توسعه شرکت گسترش بافت بلوچ با سرمایه‌گذاری 2000 میلیارد ریال در ایرانشهر با دستور ویدیوکنفرانسی رییس جمهور/ بازدید سرپرست وزارت صمت از این کارخانه بزرگ نساجی در جنوب شرقی کشور

   در راستای پویش ملی«تولید، تداوم امید» انجام شد؛

   افتتاح طرح توسعه شرکت گسترش بافت بلوچ با سرمایه‌گذاری 2000 میلیارد ریال در ایرانشهر با دستور ویدیوکنفرانسی رییس جمهور/ بازدید سرپرست وزارت صمت از این کارخانه بزرگ نساجی در جنوب شرقی کشور

   افتتاح طرح توسعه شرکت گسترش بافت بلوچ با سرمایه‌گذاری 2000 میلیارد ریال در ایرانشهر با دستور ویدیوکنفرانسی رییس جمهور/ بازدید سرپرست وزارت صمت از این کارخانه بزرگ نساجی در جنوب شرقی کشور

   امروز پنجشنبه 19 تیرماه و در هفته پنجم پویش ملی"تولید، تداوم امید" وزارت صنعت، معدن و تجارت چند طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های سیستان و بلوچستان، از طریق ویدئو کنفرانس به دستور رییس جمهور افتتاح کرد که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در این آیین به نمایندگی از هیات دولت در محل شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ در ایرانشهر سیستان و بلوچستان حضور داشت.

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی پس از افتتاح طرح توسعه شرکت گسترش بافت بلوچ از بخش های مختلف این کارخانه بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان مهمترین مسایل آن قرار گرفت.

   طرح توسعه شرکت گسترش بافت بلوچ واقع در شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت تولید 4500 تن انواع نخ پنبه ای با سرمایه‌گذاری 2000 میلیارد ریال با فرمان ویدیو کنفرانسی رییس جمهور و با حضور حسین مدرس خیابانی مورد افتتاح قرار گرفت و برای 150 نفر به صورت مستقیم شغل به وجود آورد.

   شرکت گسترش صنایع بلوچ در کیلومتر 5 جاده ایرانشهر به بمپور و در فاصله 370 کیلومتری با زاهدان قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های نساجی کشور به‌شمار می‌رود که بهره‌برداری رسمی آن از سال 1363 آغاز شده‌است.

   این شرکت در حوزه ی ریسندگی، بافندگی و چاپ فعالیت دارد و ظرفیت اسمی آن 22 تن نخ در روز و 28 میلیون متر پارچه در سال بوده که به دنبال آتش سوزی در سال 1386، سالن ریسندگی آن از بین رفت و سالن بافندگی این کارخانه به صورت کامل تعطیل شد و سالن‌های چاپ و تکمیل هم به دلیل تعمیرات و نوسازی لازم به پائین‌ترین ظرفیت تولید رسید.

   پس از اولین سفر هیات دولت در سال 1394 به این استان و در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق کمتر برخوردار استارت بازسازی و نوسازی بافت بلوچ به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های نساجی کشور زده شد و در حال حاضر فاز اول آن افتتاح گردید.

   براساس مصوبات اولین سفر هیات دولت به استان از طریق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران عملیات بازسازی و نوسازی این کارخانه از سال 1394 آغاز شد و هدف آن رسیدن به میزان تولید اقتصادی 15 تن نخ در روز در فاز اول و بازسازی تاسیسات زیر بنایی و ماشین‌آلات سالن چاپ و تکمیل برای رسیدن به ظرفیت 2 میلیون متر مربع پارچه در سال می باشد.

   در ادامه عملیات اجرایی پروژه و تحقق اهداف توسعه‌ای پیش‌بینی شده و اجرای پروژه بافندگی ادامه خواهد یافت. به‌طور قطع راه‌اندازی کارخانه و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، موجب رشد و شکوفایی منطقه محروم ایرانشهر و سایر شهر‌های اطراف و دلگرمی شهروندان این منطقه خواهد شد .

   گفتنی است که تعداد 198 واحد تولید نخ سیستم پنبه ای به ظرفیت اسمی 360 هزار تن در سال، تا پایان سال 98 در کشور به بهره‌برداری رسیده است و به استناد گزارش دفتر صنایع نساجی تا پایان سال 97 برآورد تولید، 220 هزار تن در سال بوده است.

   پیش بینی می‌شود در زمینه صنعت یادشده، تا پایان سال99 تعداد 20 طرح به ظرفیت اسمی سالیانه 44 هزار تن و حجم سرمایه گذاری حدود 2000 میلیارد تومان و اشتغال 3857 نفر در کشور به بهره‌برداری برسد.

   بهره‌برداری از طرح بافت بلوچ، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یادشده به ‌میزان 2 درصد و همچنین صرفه جویی ارزی حدود 14 میلیون دلار می شود.
   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از این مراسم و بازدید برای بازدید از کارخانه سیمان به تیس می‌رود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,435,452
تعداد بازدید امروز : 8,754
تعداد بازدید دیروز : 59,000
تعداد بازدید هفته : 8,754
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/27 00:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.