• بهره برداری از طرح بافت بلوچ مطالبه تاریخی رهبر معظم انقلاب و مردم فداکار خطه سیستان و بلوچستان بود/ راه اندازی واحد بافندگی و تولید پارچه بافت بلوچ را در دستور کار داریم

   سرپرست وزارت صمت در گفت‌وگو با خبرنگاران:

   بهره برداری از طرح بافت بلوچ مطالبه تاریخی رهبر معظم انقلاب و مردم فداکار خطه سیستان و بلوچستان بود/ راه اندازی واحد بافندگی و تولید پارچه بافت بلوچ را در دستور کار داریم

   بهره برداری از طرح بافت بلوچ مطالبه تاریخی رهبر معظم انقلاب و مردم فداکار خطه سیستان و بلوچستان بود/ راه اندازی واحد بافندگی و تولید پارچه بافت بلوچ را در دستور کار داریم

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از آیین افتتاح ویدئو کنفرانسی طرح های هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" در گفت و گو با خبرنگاران در ایرانشهر، بیان کرد: بهره برداری از طرح بافت بلوچ مطالبه تاریخی است که رهبر معظم انقلاب و مردم فداکار خطه سیستان و بلوچستان داشتند.

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی با بیان این مطلب، افزود: خدای را شاکرم که با زحمات مسئولین این استان، استاندار و مردم فداکار این خطه و مشارکت سازمان ایدرو امروز شاهد بهره‌برداری از طرح واحد بافت بلوچ هستیم.

   وی ادامه داد: این واحد به خاطر آتش سوزی مدت‌ها تعطیل و راکد بود و این بهره برداری باید حتماً انجام می‌گرفت تا رونق دوباره به این خطه برگردد.

   سرپرست وزارت صمت اضافه کرد: این طرح ظرفیت تولید روزانه ۱۵ تن نخ را دارد و واحد ریسندگی آن که به بهره برداری رسیده است، ظرفیت ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تن در سال را دارد.

   اجازه کشت پنبه در منطقه برای تکمیل زنجیره کامل نساجی و پوشاک داده شد

   حسین مدرس خیابانی تکمیل زنجیره کامل نساجی و پوشاک را اولویت مهمی دانست و افزود: این موضوع از راه اندازی فاز اول این طرح مهم تر است و با تلاش استاندار و نماینده مردم در مجلس و موافقت وزارت جهاد کشاورزی اجازه کشت پنبه در منطقه داده شده است.

   وی گفت: استان قابلیت کاشت پنبه را دارد و وقتی که کارخانه ریسندگی احداث می‌کنیم باید پنبه آن را نیز در داخل تولید کنیم و در تلاش هستیم که این اراضی زیر کشت پنبه برود تا بتوانیم حلقه اول تولید پنبه را داشته باشیم.

   راه اندازی واحد بافندگی و تولید پارچه بافت بلوچ را در دستور کار داریم

   سرپرست وزارت صمت گفت: اکنون واحد ریسندگی بافت بلوچ افتتاح شده است و در مرحله بعدی افتتاح واحد بافندگی و تولید پارچه در دستور کار است که نمایندگان مجلس و استاندار باید یک بخش خصوصی توانمند را در کنار ایدرو پای کار بیاورند.

   مدرس خیابانی ادامه داد: در همین زمینه به ایدرو برای خرید ماشین آلات و تجهیزات تکلیف کرده ایم و انشالله در همین دولت یازدهم درصددیم که واحد بافندگی و‌ پارچه بافی را نیز در این کارخانه افتتاح کنیم.

   وی اضافه کرد: برای تکمیل زنجیره‌های بعدی یعنی خط رنگرزی و چاپ پارچه نیز استان باید تلاش بکند تا این خطه به یک زنجیره و قطب تولید پوشاک تبدیل شود و اشتغال و توسعه تاثیر پذیری را در این حوزه داشته باشیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,435,006
تعداد بازدید امروز : 8,308
تعداد بازدید دیروز : 59,000
تعداد بازدید هفته : 8,308
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/27 00:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.