• معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در استان فارس اعلام کرد:

   سرمایه گذاری 5100 میلیارد تومانی برای راه اندازی طرح های آهن اسفنجی و گندله سازی مجتمع ذوب آهن پاسارگاد/ تکمیل و راه اندازی واحد کنسانتره سازی تا پایان امسال

   سرمایه گذاری 5100 میلیارد تومانی برای راه اندازی طرح های آهن اسفنجی و گندله سازی مجتمع ذوب آهن پاسارگاد/ تکمیل و راه اندازی واحد کنسانتره سازی تا پایان امسال

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایستگاه پنجم پویش ملی «تولید، تداوم امید» و در مراسم بهره‌برداری همزمان فاز اول طرح های توسعه ای مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد که به صورت ویدئو کنفرانسی و با فرمان رئیس جمهور انجام شد، اعلام کرد: این طرح به عنوان یک مگا پروژه در 4 فاز و توسط بخش خصوصی در شهرستان کوار استان فارس اجرایی شده و با سرمایه‌گذاری بیش از 5100 میلیارد تومان، زمینه اشتغالزایی مستقیم 674 را فرآهم نموده است.

   به گزارش شاتا، داریوش اسماعیلی گفت: واحد آهن اسفنجی این مجتمع صنعتی با ظرفیت بالغ بر 1.8 دهم میلیون تن ،با سرمایه گذاری ارزی بالغ بر ۱۳۹ میلیون یورو و ریالی بیش از ۱۹۹ میلیارد تومان امروز به بهره برداری رسید.

   وی ادامه داد: بهره برداری این طرح به لحاظ زمانی جزو بهترین پروژه های اجرایی در صنعت فولاد و ذوب آهن کشور بوده که طی سه سال از زمان کلنگ زنی تکمیل و امروز آماده بهره برداری می باشد.

   اسماعیلی اضافه کرد: واحد گندله سازی با ظرفیت تولید سه و نیم میلیون تن و کنسانتره آهن با ظرفیت ۲ و نیم میلیون تن در مجموع با سرمایه گذاری ارزی بالغ بر ۱۴۱ میلیون یورو و ریالی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تکمیل شده که امروز به صورت همزمان واحد گندله سازی افتتاح شد.

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: واحد کنسانتره سازی مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد نیازمند اتخاذ تمهیداتی در خصوص تامین سنگ آهن مورد نیاز است که همین رابطه مذاکراتی با عوامل مرتبط انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال این طرح نیز عملیاتی شود.

   اسماعیلی گفت: برای راه اندازی واحد کنسانتره سازی مجتمع ذوب آهن پاسارگاد تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز تهیه و با حل مشکلات مرتبط به تامین سنگ آهن و اختصاص معدن ویژه به این واحد، به زودی شاهد راه اندازی واحد کنسانتره سازی این مجتمع نیز خواهیم بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,646,238
تعداد بازدید امروز : 15,783
تعداد بازدید دیروز : 34,226
تعداد بازدید هفته : 15,783
تعداد بازدید این ماه : 176,632
آخرین به روزرسانی : 1399/07/05 09:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.