• مشارکت ۳۵هزار پژوهشگر در اجرای طرح تاپ

   مشارکت ۳۵هزار پژوهشگر در اجرای طرح تاپ

   در نشست مشترک رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، راهکارهای افزایش تعاملات فی مابین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   به گزارش روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور؛ دکتر ایمان افتخاری در این نشست از همکاری مشترک صندوق و وزارت صمت در اجرای طرح تاپ خبر داد و اظهار کرد: تاپ عنوان طرح «توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار است» که به عنوان یک پلتفرم یکپارچه جهت رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه بنگاه های تولیدی و تجاری از طریق توانمندی های بخش پژوهشی اجرا خواهد شد.

   رئیس صندوق با تاکید بر اجرای این طرح در راستای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه افزود: هدف از اجرای این طرح ترغیب اساتید و پژوهشگران برتر به شرکت در پروژه ها و رشته فعالیت هایی است که در سامانه طرح «تاپ» به ثبت رسیده است.

   افتخاری، در ادامه با اشاره بر لزوم همکاری دو مجموعه بر دستیابی به اهداف مشترک بر مکمل بودن مأموریت های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و طرح «توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)» تاکید کرد و افزود: بانک اطلاعاتی بسیار ارزشمندی مشتمل بر ۳۵۰۰۰ پژوهشگر در اختیار صندوق است که می تواند در جهت پیاده سازی هر چه بهتر طرح تاپ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

   برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری مشترک اظهار کرد: یکی از مشکلات و ایراد‌هایی که به طور عمده و در بخش‌های مختلفی از کشور از جمله اقتصاد، اجتماع، مدیریت و مواردی از این قبیل وجود دارد، فقدان نگاه و عملکرد علمی در کشور است.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، ادامه داد: برای کارکرد علمی در کشور باید علم را در تمام عرصه‌ها به بدنه کشور تزریق کنیم و این نیازمند فعالیت بیشتر و مطلوب تر دانشگاه‌ها است که اجرای طرح تاپ و بهره مندی از بانک اطلاعاتی پژوهشگران و در نهایت همکاری مشترک با صندوق نوید بخش ایجاد این تحول عظیم خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,301,007
تعداد بازدید امروز : 45,245
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 206,760
تعداد بازدید این ماه : 320,510
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 15:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.