• گشایش سومین نمایشگاه کاغذ و مقوا با حضور معاون امور صنایع

   گشایش سومین نمایشگاه کاغذ و مقوا با حضور معاون امور صنایع

   سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته صبح امروز با حضور معاون امور صنایع وزارت صمت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گشایش یافت.

   در این نمایشگاه بیش از 60 شرکت داخلی تولیدات خود را در بخش های مختلف صنایع سلولزی شامل انواع کاغذ، مقوا و ماشین‌آلات تولید، به نمایش گذاشتند.

   مهدی صادقی نیارکی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفتگویی با تاکید بر اینکه در شرایط بیماری کرونا، تمامی فعالیت های اقتصادی و تجاری کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار است، گفت: نمایشگاههای تخصصی، محلی برای نمایش توانمندیها و بهم رسانی این توانمندیها به نیازمندیها در سطح داخلی و خارجی است.

   وی افزود: حضور در نمایشگاه تخصصی، به معنی نمایش توانمندیهایی است که هم می تواند برطرف کننده نیازمندیهای داخلی باشد و هم با هدایت در کانال صادرات، منجر به توسعه صادرات و ارزآوری قابل توجه برای کشور می شود.

   وی با اشاره به اینکه برگزاری یک نمایشگاه تخصصی، از آن منظر که موجب به هم رسانی نیازمندیها و توانمندیها می شود، موجب انتفاع ذینفعان آن، در بخش تولید، عرضه و مصرف می شود، اظهار داشت: باید از فرصت برگزاری نمایشگاه برای رسیدن به توسعه صادرات غیر نفتی بهره ببریم، چرا که در شرایطی که بسیاری از کشورهای پیشرو به واسطه ویروس کرونا دچار رکود، افت تولید و کاهش تجارت شدند، ما می توانیم با توسعه بازارهای صادراتی خود و وفور تولیداتمان، بازارهای مصرف کشورهای همسایه و اطرافمان را تامین کالا کنیم.

   وی ادامه داد: در حاضر با توجه به افزایش قیمت های جهانی کالاها، تولیدبیشتر محصولات در کشور توجیه اقتصادی دارد، بنابراین نباید این فرصت را برای کسب بازارهای جدید از دست بدهیم.

   صادقی با تاکید بر اینکه باید از برپایی نمایشگاههای تخصصی حمایت کرد، تصریح کرد: از آنجایی که تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی حلقه واسط میان تولید کنندگان و بازار مصرف هستند از این رو باید با حضوری قدرتمندانه و پررنگ در نمایشگاههای تخصصی داشته باشند تا بیش از پیش برای بازاریابی های جدید و توسعه صادرات غیرنفتی گام بردارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,976,781
تعداد بازدید امروز : 79,923
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 550,105
تعداد بازدید این ماه : 246,548
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 21:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.