• در راستای برنامه های حمایتی وزارت صمت از حوزه آموزش، پژوهش و فناوری؛

   صدور و تمدید جواز تاسیس 26 مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی/ صدور 335 مورد جواز تاسیس خدمات فنی و مهندسی

   صدور و تمدید جواز تاسیس 26 مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی/ صدور 335 مورد جواز تاسیس خدمات فنی و مهندسی

   سرپرست دفتر آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: این وزارتخانه برای حمایت از برنامه های حوزه آموزش، پژوهش و فناوری در سال 98 برای 26 مرکز پژوهشهای صنعتی و معدنی جواز تاسیس صادر نموده است.

   به گزارش شاتا، مهرداد صفوی فرخی افزود: در سال 98 همچنین 335 مورد جواز تاسیس خدمات فنی و مهندسی صادر شده که این تعداد نسبت به سال قبل از آن، 4.3 درصد رشد داشته است.

   سرپرست دفتر آموزش و پژوهش وزارت صمت گفت: هرساله نیازهای پژوهشی بخش صنعت، معدن و تجارت استخراج شده و دانشگاه های کشور از آن استفاده می‌کنند؛ برای امسال نیز 600 پروژه شناسایی و معرفی شده اند.

   وی افزود: سال گذشته 1220 پروژه نیازسنجی و شناسایی شده و امسال نیز این نیازسنجی انجام گرفته و برای پایداری این موضوع، طرح "تاپ" را راه اندازی کردیم تا با اجرایی ساختن "تاپ" ارتباط بین صنعت و دانشگاه را سیستماتیک کنیم و بنگاه‌ها بتوانند نیاز خود را در سامانه اعلام کنند.

   صفوی فرخی با اشاره به اینکه دانشگاه ها باید توانمندی خود را اعلام کنند تا ارتباط بین صنعت و دانشگاه برقرار شود، اضافه کرد: در این زمینه وزارت علوم از سامانه هایی برخوردار است که پروژه‌های مشترک بین صنعت و دانشگاه را به یکدیگر وصل می کند.

   وی گفت: امسال 600 پروژه استخراج و شناسایی شده و در سامانه تاپ گذاشته می‌شود، البته این تعداد پروژه جدا از نیازهایی است که بنگاه ها خواستار آن بودند.

   صفوی فرخی ادامه داد: یکی از حوزه های پررنگ در معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، آموزش‌های کاربردی است؛ به عبارتی باید آموزش در دانشگاه‌ها به گونه ای ارائه شود که جوابگوی نیازهای بخش صنعت، معدن و تجارت باشد که به آن آموزش مهارتی اطلاق می شود؛ در این زمینه کار مشترک وزارت صمت با وزارت علوم از سال‌های قبل در حال انجام است.

   وی به نقطه اتصال صنعت و دانشگاه اشاره کرد و گفت: محل اتصال این فعالیت‌ها دانشگاه صنایع و معادن است که لینک ارتباطی برای حوزه بخش معدن صنعت و تجارت در حوزه آموزشی با دانشگاه های داخلی و خارجی را برقرار می کند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,359,650
تعداد بازدید امروز : 46,321
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 265,403
تعداد بازدید این ماه : 379,153
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 18:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.