• نشست مشترک معاونت امور صنایع با تشکل های تخصصی صنعت لوازم خانگی/صادقی نیارکی خبرداد: اتخاذ تمهیداتی برای تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع با همکاری بانک مرکزی

   نشست مشترک معاونت امور صنایع با تشکل های تخصصی صنعت لوازم خانگی/صادقی نیارکی خبرداد: اتخاذ تمهیداتی برای تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع با همکاری بانک مرکزی

   معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با نمایندگانی از تشکل های تخصصی صنعت لوازم خانگی از اتخاذ تمهیداتی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت با همکاری بانک مرکزی و گمرک خبرداد.

   مهدی صادقی نیارکی در این نشست با تشریح سیاست های اقتصادی کشور ازکاهش اتکاء اقتصاد به درآمد نفتی خبرداد وگفت: اقتصاد جهانی با شرایط پیچیده ای دست به گریبان است ودر چنین شرایطی شیوع بیماری کرونا بیش از هرچیز اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرارداده است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت با نگاهی به وضعیت اقتصادی ایران و وجود محدودیت بین المللی خاطرنشان کرد:در چنین شرایط پیچیده ای حضور دولت ها در اقتصاد وصنعت امر ممدوحی است چراکه اقتصاد جهانی در حال کوچک شدن است و در همه اقتصاد ها دولت ها به کمک صنعتگران می ایند.

   به گفته صادقی نیارکی مداخله دولت در اقتصاد برای بسترسازی جهت تنظیم فرایند تولید درحلقه های مختلف صنعتی ، تکمیل زنجیره های ارزش ، افزایش ارزش افزوده صنایع و... بوده و سعی ما برای این است با تنظیم و مدیریت عرضه و تقاضا در صنایع پیشران نظیر لوازم خانگی بتوانیم موانع پیش روی زنجیره های صنعتی را هموار نماییم.

   وی با اشاره به اداره کشور بدون تکیه بر درآمدنفتی افزود: اقتصاد کشور متاثر محدودیت های ناعادلانه بین المللی و بیماری کرونا با شرایط خاصی روبه رو است و همه نظام در تلاش است تا در سال جهش تولید خدشه ای به صنایع کشور وارد نشود.

   صادقی نیارکی اظهار امیدواری کرد؛ با همکاری و همراهی صنعتگران کشور‌مان و بهبود شرایط اقتصادی کشور از این مرحله بحرانی با سربلندی عبور خواهیم کرد.

   گفتنی است، در این نشست نمایندگان انجمن صنایع لوازم خانگی با تشریح مشکلات پیش روی این صنعت خواستار اتخاذ تمهیداتی برای تسریع در تخصیص ارز مود نیاز این صنایع شدند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,978,524
تعداد بازدید امروز : 81,666
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 551,848
تعداد بازدید این ماه : 248,291
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 21:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.