• معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست با کمیته سنا مطرح کرد:

   ضرورت خوداتکایی صنعتی در تولید تجهیزات ICT/ مسیر سبزگمرکی برای ترخیص مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی

   ضرورت خوداتکایی صنعتی در تولید تجهیزات ICT/ مسیر سبزگمرکی برای ترخیص مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی

   معاون امور صنایع وزارت صمت ازمسیر سبزگمرکی برای ترخیص مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی خبرداد و گفت: به رغم محدودیت های متعددی که اقتصاد کشور با آن دست به گریبان است، تسهیل فرآیند تولید و تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع مهمترین اولویت وزارت صمت در شرایط کنونی است.

   مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با نمایندگانی از کمیته مشترک متشکل از سندیکای مخابرات ، اتحادیه پیمانکاران و صادرکنندگان مخابرات ونظام صنفی رایانه کشور با تاکید بر ضرورت خوداتکایی صنعتی در تولید تجهیزات ICT گفت: باتقویت توان تولید در حوزه تجهیزات الکترونیکی وصنعت ICT گام مهمی در جهت توسعه اقتصادی کشور برداشته خواهد شد.

   معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: محدودیت های بین المللی و تداوم این سیاست در صنایع مهم کشور، اهمیت توسعه عمق ساخت داخل در صنایع راهبردی را بیش از بیش جدی تر کرده است و ضروری است با ایجاد زیرساخت های صنعتی به سمت تعمیق ساخت داخل در صنایع راهبردی حرکت نماییم.

   صادقی نیارکی منافع حیاتی کشور را در تحقق نهضت ساخت داخل توصیف کرد و گفت: طی توافقاتی که با گمرک و بانک مرکزی صورت گرفته است، تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع در اولویت بوده و به زودی بخش عمده ای از اجزا و قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع راهبردی کشور از گمرک ترخیص خواهد شد.

   وی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری میزهای تخصصی در حوزه ICT ومخابرات خبرداد و گفت: در سال گذشته دو میز تخصصی در این صنعت برگزار شد و امیدواریم امسال نیز در قالب پروژه های مهم و زیر ساختی شاهد تحقق توسعه نهضت ساخت داخل در این صنعت باشیم.

   گفتنی است در این نشست که نمایندگانی از کمیته سنا (سندیکای مخابرات ایران، نظام صنفی رایانه‌ای کشور، اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران) حضور داشتند با بیان مهمترین دغدغه های این صنعت خواستار تسریع در روند تخصیص ارز به تجهیزات فناوری اطلاعات شدند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,974,233
تعداد بازدید امروز : 77,375
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 547,557
تعداد بازدید این ماه : 244,000
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 20:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.