• معاون امور صنایع وزارت صمت مطرح کرد:

   هدفگذاری 343میلیون یورو کاهش ارزبری در چهار میز توسعه ساخت داخل صنعت خودرو /برنامه ریزی برای برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل درافزودنی های صنایع غذایی

   هدفگذاری 343میلیون یورو کاهش ارزبری در چهار میز توسعه ساخت داخل صنعت خودرو /برنامه ریزی برای برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل درافزودنی های صنایع غذایی

   معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با نمایندگانی از انجمن تولیدکنندگان افزودنی های صنایع غذایی خواستار برنامه ریزی تشکل های تخصصی برای داخلی سازی محصولات وارداتی در صنایع غذایی شد.

   مهدی صادقی نیارکی در این نشست با اشاره به احصاء محصولات وتجهیزات وارداتی در صنایع مختلف صنعتی تصریح کرد: صنایع غذایی در کشور با توجه به اقدامات زیرساختی انجام شده، در شرایط مناسبی از نظر توسعه ساخت داخل قراردارد اما در حوزه افزودنی ها باید زیرساخت های لازم برای داخلی سازی فراهم شود.

   وی افزود: توسعه داخلی سازی در صنایع مختلف با برگزاری میزهای تخصصی ساخت داخل با هدف بهم رسانی بین توانمندیها و نیازمندیها درسال گذشته کلید خورد و ما توانستیم با برگزاری 11میز تخصصی در صنایع راهبردی نظیر خودرو ، مخابرات ، فولاد و مس نیازها وتوانمندی های صنعتی را بهم مرتبط کنیم.

   معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح‌کرد: تاکنون دو میز تخصصی در حوزه صنعت مخابرات با کاهش ارزبری 118میلیون یورو و چهار میز تخصصی با کاهش ارزبری 343 میلیون یورو در صنعت خودرو برگزار شده است.

   صادقی نیارکی از برنامه ریزی برای برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع لوازم خانگی ، ماشین آلات و تجهیزات و همچنین خودرو خبرداد و پیشنهاد داد: میز تخصصی در صنایع غذایی در زیر بخش های مربوط به افزودنی‌ها که ارزبری بیشتری دارد با همکاری تشکل ها و تولیدکنندگان با هدف بهم رسانی نیازها وتوانمندی هابرگزار شود.

   گفتنی است در این نشست نمایندگانی از تشکل های تخصصی تولیدکنندگان افزودنی های صنایع غذایی ضمن طرح دغدغه ها و چالش های مرتبط با این صنعت از برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل در صنایع غذایی استقبال کردند. مشکلاتی نظیر تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد افزودنی در صنایع غذایی و همچنین وجود بروکراسی زاید اداری از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخت شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,977,133
تعداد بازدید امروز : 80,275
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 550,457
تعداد بازدید این ماه : 246,900
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 21:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.