• بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صمت/ داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور در سال 99

   سرپرست وزارت صمت اعلام کرد:

   بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صمت/ داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور در سال 99

   بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صمت/ داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور در سال 99

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، بومی‌سازی و تمرکز بر بکارگیری توان تولیدکنندگان داخلی در تولید مواد اولیه و ساخت قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی را دستور کار جدی این وزارتخانه دانست و از داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز این بخش خبر داد.

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی در جلسه پایش طرح‌های صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال هیچ ماموریت و پروژه‌ای بدون توجه به ساخت داخلی وجود ندارد، گفت: مهمترین ماموریت وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه به ساخت داخل در تمامی پروژه‌های مرتبط با جهش تولید است و تمامی برنامه‎‌ها، ذیل محور ساخت داخل، طراحی و بازنگری شده‌اند.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بر این اساس امسال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) بالغ بر یک میلیارد دلار برنامه برای داخلی‌سازی قطعات طراحی و بر روی اجرای آنها تمرکز کرده است.

   وی تصریح کرد: در این میان همه تلاش ما آن است که رگه‌های وابستگی را از بخش‌های مختلف صنعت و معدن کشور جدا کرده و بند ناف وابستگی به خارج را از صنایع جدا کنیم.

   مدرس خیابانی ادامه داد: خودکفایی‌های صنعتی و معدنی می‌تواند پیش‌زمینه و پشتوانه‌ای برای مذاکرات سیاسی باشد و بر این اساس تمام تلاش ما آن است که وابستگی صنایع را در درجه اول به حداقل کاهش داده و در مرحله بعد، به طور کامل قطع نماییم. به همین دلیل امسال برنامه داخلی سازی برای 3.2 میلیارد دلار قطعات ارزبر در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی طراحی شده است.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از معاونت‌ها و شرکتهای تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شده تا برنامه‌های مرتبط با داخلی‌سازی را با قدرت و قوت پیگیری کرده و به صورت مرتبط ضمن پایش، گزارش‌های مرتبط با آن را ارایه نایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,363,107
تعداد بازدید امروز : 37,959
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 122,836
تعداد بازدید این ماه : 479,973
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.