• معاون امور صنایع وزارت صمت در مراسم افتتاح طرح تولید کربنات سدیم فیروزآباد اعلام کرد:

   ساخت داخل 70 درصدی در تولید کربنات سدیم فیروزآباد/ افزایش 55 درصدی ظرفیت تولید کربنات سدیم کشور با راه اندازی این طرح

   ساخت داخل 70 درصدی در تولید کربنات سدیم فیروزآباد/ افزایش 55 درصدی ظرفیت تولید کربنات سدیم کشور با راه اندازی این طرح

   معاون امور صنایع وزارت صمت در ایستگاه هشتم پویش ملی "تولید، تداوم امید" و در مراسم افتتاح طرح تولید کربنات سدیم فیروزآباد بیان کرد: این طرح توسط متخصصصان داخلی و با ساخت داخل 70 درصدی ساخته شده است که این موضوع جزو مزیت های این طرح می باشد.

   به گزارش شاتا، صادقی نیارکی گفت : این طرح در زمینه تولید کربنات سدیم سبک و سنگین در شهرستان فیروزآباد استان فارس فعالیت می کند و ظرفیت تولید 320 هزار تن در سال را در فاز اول دارد.

   وی ادامه داد: اشتغال بیش از هزار نفر در این صنعت به صورت مستقیم و سرمایه گذاری بیش از 2 هزار میلیارد تومان از دیگر ویژگی های این طرح است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: این طرح توسط متخصصان داخلی و با ساخت داخل 70 درصدی ساخته شده است که این موضوع جزو مزیت های این طرح می باشد.

   افزایش 55 درصدی ظرفیت تولید کربنات سدیم کشور با راه اندازی این طرح

   صادقی نیارکی گفت: تا پیش از راه اندازی این طرح ظرفیت کشور در حوزه کربنات سدیم که ماده اولیه صنعت شیشه، پودر شوینده و بلور است، 577 هزارتن بوده که با افزایش 320 هزار تنی این طرح ظرفیت تولید به نزدیک به 900 هزارتن در سال رسیده است و بیش از 55 درصد رشد در ظرفیت تولید داریم.

   وی افزود: برای تامین مواد اولیه شوینده و شیشه در سالهای قبل سهمیه بندی می کردیم و امروز نه تنها به سهمیه بندی نیاز نداریم بلکه با راه اندازی این فاز و فاز تکمیلی( که ماشین آلات نصب شده است) بالغ بر یک میلیون تن ظرفیت صادراتی داریم.

   معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: از لحاظ ارز اوری این صنعت به ازای هر تن، 150 تا 200 دلار ارزش صادرات دارد و با صادرات یک میلیون تن سالیانه بالغ بر 200 میلیون یورو ارزآوری از طریق همین پروژه نصیب کشور می شود.

   صادق نیارکی ادامه داد: این طرح در زمینه فرآوری مواد اولیه با ارزش افزوده بالا نیز مزیتهای زیادی دارد، معادن بسیار زیادی در اطراف این پروژه داریم که با فعالسازی این طرح تمام مواد اولیه این معادن با ارزش افزوده بالاتر قابلیت صادرات دارد.

   وی در خصوص اشتغالزایی طرح نیز گفت: بیش از هزار نفر در همین فاز مشغول به کار شدند که در توسعه منطقه بسیار تاثیر خواهد گذاشت.

   معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: صنایع تکمیلی( شیشه، بلور و شوینده) قابلیت پیرامونی این صنعت را دارد و باید دنبال شود.

   صادقی نیارکی همچنین به موضوع آبگیری سد "هایقر" فیروزآباد که 90 درصد پیشرفت کاری دارد، اشاره کرد و افزود: اگر این سد توسط وزارت نیرو به بهره برداری برسد در بازه زمانی بسیار کوتاه تا پایان سال به ظرفیت یک میلیون تن تولید با ارزآوری 200 میلیون یورو خواهیم رسید.

   وی گفت: رتبه چهارم تعداد واحدهای صنعتی کشور متعلق به استان فارس با 3 هزار و 888 واحد صنعتی است و از ابتدای سال تا پایان تیرماه 75 واحد با اشتغال بیش از 1153 نفر و سرمایه گذاری بیش از 14 هزار میلیارد دلار به بهره برداری رسیده است.

   این در حالی است که سال گذشته 90 طرح با سرمایه گذاری 208 میلیارد دلار به بهره برداری رسیده است که جهشی در رقم سرمایه گذاری بوده است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت یادآوری کرد: در 22 خردادماه در شرکت انتخاب، وضعیت لوازم خانگی را گزارش دادیم ، با افتتاح آن طرح در حوزه یخچال فریزر امروز نسبت به مدت مشابه 7 درصد رشد تولید داشته ایم. افزایش تولید در لباسشویی 115 درصد و تلویزیون 49 درصد نیز بوده است، این طرح ها باید در سفره مردم نمود یابد و این مسیر تداوم دارد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,222,710
تعداد بازدید امروز : 66,274
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 241,309
تعداد بازدید این ماه : 492,477
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.