• صادقی نیارکی اعلام کرد:

   هدف از ساخت داخل به هم رسانی نیازمندی‌ها به توانمندی‌های داخلی / شناسایی نیازهای صنعتی وارداتی

   هدف از ساخت داخل به هم رسانی نیازمندی‌ها به توانمندی‌های داخلی / شناسایی نیازهای صنعتی وارداتی

   معاون امور صنایع وزارت صمت در جلسه با استان‌ها بیان کرد: هدف از ساخت داخل به هم رسانی نیازمندی‌ها به توانمندی‌ها در صنایع داخلی می باشد و این رویکرد تاکنون با برگزاری ۱۱میز تخصصی محقق شده است.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی با بیان این مطلب، گفت: تاکنون ۴ میز توسعه ساخت داخل در حوزه خودرو با کاهش ارزبری ۳۰۰ میلیون یورو، ۲ میز ساخت داخل در حوزه مخابرات با کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورو ، دو میز نیز در حوزه تجهیزات نفت گاز و پتروشیمی و دو میز در حوزه صنایع معدنی فولاد و مس برگزار شده است.

   *شناسایی نیازهای صنعتی گلوگاهی وارداتی

   وی در ادامه با اشاره به احصا نیازهای صنعتی وارداتی در کشور ، اعلام برنامه های توسعه ساخت داخل و برنامه ریزی برای برگزاری میزهای تخصصی در هر استان را خواستار شد و افزود: برای توسعه داخلی سازی در صنایع راهبردی 3.2 میلیارد دلار هدفگذاری شده است و سهم استان ها در صنایع راهبردی مشخص شده است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت مدیریت واردات را با موضوع ساخت داخل و داخلی‌سازی مجزا عنوان کرد و خطاب به استان ها تاکید کرد: باید نیازمندیهای واحدهای بزرگ برای اتصال به توانمندی موجود در استان شناسایی شود و در قالب میزهای توسعه ساخت داخل توانمندی ها و نیازمندی ها بهم رسانی شود.

   در این نشست موضوعات در خواستی از استان ها، اعلام برنامه های ساخت داخل و همچنین برنامه ریزی برای برگزاری میزهای ساخت داخل در استان ها و برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه فرصت های توسعه ساخت داخل مورد بررسی قرار گرفت.

   در حوزه پتروشیمی نیز به موضوعاتی از جمله مدیریت عرضه و تقاضا، تداوم حفظ تعادل در بازار و جلوگیری از ایجاد تقاضای کاذب در بازار پرداخته شد.

   در این نشست همچنین دستورالعمل ساماندهی وضعیت عرضه وتقاضا در حوزه ورق های فولادی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که استان ها برای جلوگیری از عدم تعادل در عرضه و تقاضا در ورق های فولادی هماهنگ با ستاد برنامه ریزی نمایند.

   همچنین سید محمد مهدی هادوی «رییس مرکز ساخت داخل ، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت» در این همایش به ارایه آمارهای کمی و کیفی از ساخت داخل پرداخت و کیوان گردان «مدیرکل دفتر صنایع برق ،فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت» نیز در خصوص ورق های فولادی و عرضه و تقاضا در این حوزه به ارایه گزارشی پرداخت و محسن صفدری «مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت» به تشریح وضعیت عرضه و تقاضا در حوزه پتروشیمی پرداخت.

   معاونان صمت استانها در این همایش نیز به طرح مهمترین چالش های پیش رو پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,219,628
تعداد بازدید امروز : 63,192
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 238,227
تعداد بازدید این ماه : 489,395
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:02

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.