• معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

   تجربه دوران کرونا می‌تواند الگویی برای سایر موضوعات کشور شود/ مراکز علمی و پژوهشی روی این موضوع کار کنند

   تجربه دوران کرونا می‌تواند الگویی برای سایر موضوعات کشور شود/ مراکز علمی و پژوهشی روی این موضوع کار کنند

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اتفاقاتی که در دوران شیوع بیماری کرونا در مدیریت کشور افتاد، می‌تواند به یک الگوی موفق در سایر موضوعات تبدیل شود.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی در مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات نوآوری صنعتی که به همت بسیج مهندسین برگزار شد، بیان کرد: در دوران شیوع بیماری کرونا در بخش تولید محصولات مرتبط ، اتفاق قابل ملاحظه افتاد که قابل تعمیم به سایر بخش ها نیز می تواند باشد.

   وی اضافه کرد: اول اینکه نیاز و بازار برای این محصولات ایجاد شد و در نتیجه آن، تولید محصولات مرتبط با بیماری کرونا، چند برابر شد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این امر نشان می‌دهد اگر بازار و نیاز برای محصولات تولیدی شکل بگیرد، تولید ظرفیت و توان جهش را دارد.

   زرندی تصریح کرد: اتفاق دوم این بود که به خاطر این شرایط، دولت از برخی مجوزها، محدودیت ها و سخت‌گیری‌ها کوتاه آمد و این هم برای افزایش تولید موثر شد

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: اتفاق سوم که خیلی مهم بود این است که همه دستگاه‌ها و نهادها پای کار تولید آمدند، از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیادها، نهادها و همه دستگاه‌ها مثل گمرک، بانک‌ها و ... و همه به حمایت از تولید محصول مرتبط با مبارزه کرونا پرداختند.

   زرندی تأکید کرد: این موضوع هم نشان داد اگر تولید به عنوان اولویت‌ اصلی همه دستگاه‌ها و نهادها قرار گیرد، چه اتفاق‌های بزرگی در بخش تولید رخ می‌دهد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت ادامه داد: اتفاق کرونا می‌تواند یک نمونه و الگو برای مدیریت کلان در حمایت از تولید باشد و امیدوارم مراکز علمی و پژوهشی بر روی این موضوع کار کنند.

   زرندی در ادامه سخنان خود گفت: تعمیق ساخت داخل و به عبارتی نهضت ساخت داخل یکی از مهمترین راهبردهای وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

   وی افزود: در سال گذشته سه استراتژی برای ساخت داخل دنبال کردیم اول محصولاتی که واردات داشت و تولید داخل آن وجود داشت، لذا واردات آنها ممنوع شد و در سال گذشته تعداد زیادی ردیف تعرفه با ممنوعیت مواجه شدند.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت افزود: دوم این بود که، تعدادی کالا که تولید داخل نداشت اما برخی واحدها توان تولید آن را داشتند و یا با تغییراتی در فرایندها، امکان تولید آن در کشور وجود داشت لذا با برپایی نمایشگاههای ساخت داخل و سامانه ای به نام توانیران، بین نیازهای وارداتی و تولیدکنندگان یک اتصال ایجاد شد تا محصولات وارداتی با توان داخل تولید شود.

   زرندی گفت: بخش سوم، کالاهای وارداتی بود که نه تولید آن را داریم، نه توان تولید، که در این بخش، نیاز به دانش و تکنولوژی داریم. لذا همکاری با مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی را شروع کردیم تا به دانش فنی آن برسیم.

   زرندی گفت: بسیج مهندسین در این بخش می‌تواند با توجه به ظرفیت بالای نیروی مقاومت بسیج به کمک صنعت بیاید و ما آمادگی کامل برای همکاری در این زمینه را داریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,325,713
تعداد بازدید امروز : 12,384
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 231,466
تعداد بازدید این ماه : 345,216
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.