• معاون طرح و برنامه وزارت صمت در اصفهان اعلام کرد :

   پیوند بخش صنعت و معدن با بازار سرمایه، استراتژی سال جاری/ آمادگی تفویض اختیارات وزارتخانه به تشکلهای بخش خصوصی هستیم

   پیوند بخش صنعت و معدن با بازار سرمایه، استراتژی سال جاری/ آمادگی تفویض اختیارات وزارتخانه به تشکلهای بخش خصوصی هستیم


   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری برای ورود ۱۰۰ واحد صنعتی بزرگ در کشور به بورس برنامه‌ریزی شد که تا امروز ۳۲۱ واحد صنعتی برای پذیرش در این چرخه مهم اقتصادی و سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده‌اند.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی در جمع فعالان طرح‌های صنعتی اصفهان در خانه صنعت، معدن و تجارت این استان افزود: این وضعیت و بهبود دیدگاه‌ها به بورس، موقعیت ویژه ای برای کشور به شمار می‌رود و تولیدکنندگان و صنعتگران در این روزها از پول سرگردانی که در اختیار مردم است، باید نهایت بهره را برده و با پذیرش در بورس وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشند.

   وی اضافه کرد: این امر به رونق و ارتقای تولید و صنعت منجر خواهد شد و ما به این موضوع تاکید می‌کنیم.

   زرندی تصریح کرد: فضای جدیدی ناشی از نوسانات قیمت ارز در صنعت ایجاد شده که در این راستا برای اصلاح وضعیت باید سیاست توسعه صادرات و جایگزینی واردات تقویت شود.

   زرندی با بیان اینکه شرایط سخت تحریم در تمامی زمینه‌ها تاثیرگذار بوده است، افزود: با این وجود صنعت ایران در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ۲.۱ درصد رشد داشت.

   وی با اشاره به خروج برخی شرکت‌ها از ایران به دنبال افزایش تحریم‌ها گفت: این موضوع سبب شد تا بخش قابل توجهی از صنعت در کشور فعال شود، نگاه به سازندگان و صنعتگران داخلی و بومی افزایش یابد و به دنبال آن بازار خوبی در این عرصه بدست آید.

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت با تاکید بر تبیین نگاه‌های جدید مبتنی بر شرایط روز تصریح کرد: امسال نخستین سالی است که اقتصاد بدون نفت را تجربه می‌کنیم و کشور چشم امیدش به تولیدکنندگان است و نگاه به داخل جهش تولید را در پی دارد.

   زرندی با اشاره به اینکه کار را باید به دست بخش خصوصی سپرد، گفت: تاکید با این است که دولت نظارت و سیاست‌گذاری را انجام دهد و فعالان، تشکل ها و انجمن‌ها راه و روش‌های خوب و مفیدی برای پیشبرد اهداف بویژه در ارتقای صنعت اتخاذ کنند و آن را بر اساس توانمندی‌های خود جلو ببرند.

   وی اضافه کرد: تفویض اختیار به خانه های صنعت معدن در هفت موضوع در ۱۴ استان انجام شد و اعتقاد داریم موضوع های جدیدی و پیشنهادات در این زمینه لازم است.

   معاون وزیر صمت با اشاره به افتتاح هفتگی طرح‌های مهم کشور در قالب پویش ملی "تولید، تداوم امید" خاطرنشان کرد: این هفته پنجمین هفته افتتاح طرحهاست که در استان اصفهان، سیستان و بلوچستان و فارس سه طرح با اعتبار ۵ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

   زرندی با بیان اینکه هر هفته افتتاح های متعددی در استان های کشور خواهیم داشت، ادامه داد: ۲۰۰ طرح مهم صنعتی تا پایان سال با اعتبار ۱۷۰ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

   وی سرمایه گذاری پنج هفته اخیر در این راستا را ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طرح های زیادی هم پیش رو قرار دارد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: در شرایطی که مشکلات زیادی برای بخش‌های صنعتی و معدنی کشور وجود داشت برنامه‌های جدی برای افتتاح طرح ها داریم و واحدهای فعال اقتصادی در این زمینه موثر بوده‌اند و به نتیجه‌های خوبی رسیده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,326,019
تعداد بازدید امروز : 12,690
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 231,772
تعداد بازدید این ماه : 345,522
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.